Par mums medijos

Eiropas studiju fakultātes dekāna profesora Andra Sprūda kā starptautisko attiecību eksperta viedoklis vienmēr bijis plaši pieprasīts, sākot no medijiem līdz pat augsta līmeņa diplomātiskajām attiecībām.

Aizvadīto nedēļu notikumi starptautiskajā arēnā atkal bijuši karsti. Noslēgušās prezidenta vēlēšanas Krievijā, apspriesta dilemma par dažādu valstu prezidentu apsveikumu sūtīšanu Vladimiram Putinam, paralēli uzvirmojot starptautisko attiecību skandālam S. Skripaļa lietā Londonā, tai sekojošajai Krievijas diplomātu izraidīšanai no Eiropas valstīm un Krievijas pretreakcija.

Šajā sakarā kā galvenais šo notikumu analizētājs ticis uzrunāts RSU profesors Andris Sprūds. Viņa viedoklis tika pausts laikrakstā Diena un plašā intervijā žurnālā SestDiena, Neatkarīgajā Rīta Avīzē, kā arī portālos TVNET un Delfi.

ASpruds_Dienalv.JPG

Fragments no intervijas Vēlēšanas un futbols žurnālā Sestdiena (23.03.2018.)

ASpruds_SestDiena.JPG

Plaša intervija tija sniegta arī Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma (21.03.2018.)

Arī radio Baltkom un Pirmajā Baltijas kanālā profesors Andris Sprūds sniedza komentāru par notiekošo Eiropā, ASV un Krievijā.

Profesora Andra Sprūda komentārs Pirmā Baltijas kanāla (27.03.2018.) ziņu sižetā par Krievijas diplomātu izraidīšanu no Latvijas

Fragments no Andra Sprūda komentāra portālā Delfi par Krievijas diplomātu izraidīšanu no Latvijas (27.03.2018.)

ASpruds_Delfi.JPG

Andris Sprūds savu ilgo gadu pieredzi un zināšanas ar vislielāko atdevi nodot tālāk arī saviem studentiem, vadot maģistra studiju programmu Starptautiskās attiecības un diplomātija. Ārpus darba RSU profesors ir nevalstiskās organizācijas Latvijas Ārpolitikas institūts direktors, ar kuru RSU ir noslēgts sadarbības memorands. Tajā savus pētījumus veic vairāki RSU Eiropas studiju fakultātes docētāji un studenti.