Darbiniekiem

Jau otro gadu pēc kārtas RSU Eiropas studiju fakultātes vecākā pasniedzēja Ligita Landzmane Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras studiju programmas Starta uzņēmējdarbības vadība 2. kursa studentiem organizē iespēju apmeklēt un vērot tiesas procesu.

ESF_SUV-ar_tiesnesi-lead.gif

Docētāja uzskata, ka tiesas procesa vērošana, īpaši debašu un sprieduma pasludināšana, paaugstina ne vien jurista, bet arī uzņēmēja un vadītāja profesionalitāti. "Uzmanīgi vērojot procesa dalībnieku darbu, iespējams izkopt savu argumentācijas veidošanas kompetenci," uzskata Ligita Landzmane, kura ir pieredzējusi juriste.

Šajā gadā, pateicoties Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesneses Guntas Sokolovas ieteikumam, studenti varēja vērot tiesas debates. Bakalaura līmeņa studentiem šāda iespēja pārvērtās īstā paraugstundā. Studenti atzina, ka pieredze, kas gūta, vērojot prokurores un zvērinātā advokāta sacīksti, abiem ar detalizēti izstrādātiem argumentiem sacenšoties par savas puses uzvaru, noderēs, izstrādājot savus zinātniski pētnieciskos darbus. Proti, viņi daudz uzmanīgāk izvēlēsies un noformulēs savus argumentus un to pamatojumu.

Arī tiesas sprieduma gaidīšana pēc debatēm izvērtās par tādu kā saturīgu semināru, jo studenti aktīvi debatēja, argumentēja un prognozēja tiesneses lēmumu, uzdodot daudz jautājumu docētājai Ligitai Landzmanei.