Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Konferences, semināri
Pētniecība
Zinātnes nedēļa 2021
Starptautiskā sadarbība

Pirmdien, 22. martā, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) dos startu Zinātnes nedēļai – piecu tiešsaistē noturētu starptautisku konferenču maratonam, kuram dalību pieteikuši zinātnieki no vairāk nekā 45 valstīm. Zinātnes nedēļu 22.–23. martā ievadīs 7. starptautiskā studentu konference (7th International Student Conference Health and Social Sciences), kas aptvers pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Gadu gaitā tā izaugusi līdz vienai no lielākajām studentu konferencēm Ziemeļeiropā, pērn pulcējot vairāk nekā 3000 dalībnieku.

Sekot līdzi konferences saturam bez maksas aicināts ikviens interesents, iepriekš reģistrējoties konferences mājaslapā isc.rsu.lv.

Šis būs jau otrais gads, kad pandēmijas dēļ konference norisināsies tiešsaistē. Kā norāda organizatori no RSU Studējošo pašpārvaldes, šā gada konferencē Health and Social Sciences savu zinātnisko veikumu prezentēs vairāk nekā 400 studentu no 30 pasaules valstīm. Viņu darbus vērtēs starptautiska žūrija 120 pārstāvju sastāvā.

Konferences atklāšanas pasākumā par pandēmijas ietekmi uz veselības aprūpes nozari nākotnē stāstīs Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības vadītājs Latvijā dr. Uldis Mitenbergs. Par nākotnes medicīnas ietekmi uz mūsu ikdienu konferences apmeklētājus uzrunās Izraēlas Zifas Medicīnas centra (Ziv Medical Center) robotizētās ķirurģijas ārsts Jevgēnijs Solomonovs (Evgeny Solomonov). Atklāšanas pasākumu noslēgs Tartu Universitātes žurnālistikas profesore Halliki Harro-Loita (Halliki Harro-Loit), risinot vārda brīvības jautājumu.

rsu_starpt_studentu_konference_2021.jpg

Divu dienu laikā apmeklētājiem būs pieejamas arī vairāk nekā 20 darbnīcas visdažādākajās jomās, sākot no implantu 3D plānošanas stomatoloģijā līdz lumbālpunkcijas veikšanai neiroloģijā. Daļa no meistarklasēm organizēta ar klātienes pieskaņu, kad dalībniekiem tiks nosūtīta paciņa ar nepieciešamiem materiāliem, lai nodrošinātu pilnvērtīgāku iesaisti un zināšanu ieguvi. Vienlaikus studenti aicina uz neakadēmiskām meistarklasēm par psiholoģiskajiem trikiem, ko likt lietā darbā ar pacientu, apzinātības praksi, pašmotivācijas rīkiem, kafijas vēsturi u. c. Reģistrācija šīm bezmaksas darbnīcām pieejama līdz 17. marta vakaram.

Paralēli konferencei norisināsies hakatons V*at is R*eal, kura galvenais mērķis ir medijpratības veicināšana, izmantojot virtuālo tehnoloģiju palīgrīkus. Hakatonā aicināti piedalīties RSU un citu augstskolu studenti, kas pārstāv plašu jomu amplitūdu, sākot no žurnālistikas un komunikācijas zinātnes un beidzot ar sabiedrības veselību un medicīnu. Dalībnieki apgūs virtuālo tehnoloģiju un medijpratības jautājumus, attīstīs kritisko domāšanu un rezultātā, sadarbojoties ar pieredzējušiem mentoriem, gūs iestrādnes jaunu medijpratības apguves rīku radīšanā. Arī pieteikšanās hakatonam pieejama līdz 17. marta vakaram.

RSU starptautisko studentu konferenci ar vieslekciju 16. martā plkst. 19.00 iesildīs uzņēmējs un produktivitātes treneris Stojans Jankovs (Stoyan Yankov), kurš konsultējis vairāk nekā 200 komandu, izmantojot PERFORM metodoloģiju. Stojans Jankovs uzstājies vairāk nekā 25 valstīs, dalot skatuvi ar tādiem grandiem kā grāmatas Getting Things Done autoru Deividu Allenu (David Allen), Silīcija ielejas riska kapitālistu Gaju Kavasaki (Guy Kawasaki) un citiem.