Absolventiem
Attīstība
Darbiniekiem
Skolotājiem

Klātesot būvniecības darbu speciālistiem, studentu, mācībspēku, zinātnieku un augstskolas vadības pārstāvjiem, ceturtdien, 26. augustā, nosvinēti Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) topošā farmācijas studiju un zinātnes kompleksa spāru svētki. Daudzstāvu ēkā, kas top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu un kuras kopējā platība būs 7151 m², atradīsies modernas studiju telpas un pasaules līmeņa zinātnes centrs. Plānots, ka studenti un pētnieki jauno kompleksu Konsula ielā 21 sāks izmantot 2022. gadā.

"Rīgas Stradiņa universitāte ir spēcīga Eiropas zinātnes universitāte. Tas arī nosaka RSU ilgtermiņa attīstību. Ieguldot ERAF un RSU pašu pelnītos līdzekļus jaunā kompleksa būvniecībā, mēs stiprinām universitātes zinātnes un studiju kapacitāti rūpnieciskajā farmācijā, kas ir Latvijas viedā specializācijas joma.

Rūpnieciskajai farmācijai ir augsts potenciāls inovatīvu un augstas pievienotās vērtības produktu radīšanā. Pasaules līmeņa farmācijas zināšanu koncentrēšana Konsula ielā 21 ievērojami stiprinās RSU un Latvijas ceļu uz šī mērķa sasniegšanu,"

uzsver RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Jaunais komplekss būs mājvieta Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai, ēkā paredzētas studiju telpas un laboratorijas studentiem, kā arī zinātnes attīstībai tik būtiskā Gatavo zāļu formu pētnieciskā laboratorija. Kā norāda Farmācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Dace Bandere:

"Farmācijas joma RSU patlaban pieredz ļoti strauju uzrāvienu. Mums ir izcils Latvijas un ārvalstu mācībspēku sastāvs, ir pieaudzis doktorantu skaits, mūsu zinātnieki strādā daudzsološos virzienos, piemēram, etnobotānikā, biomateriālu attīstīšanā, jaunu zāļu formu izstrādē, farmakokinētikā, farmakoģenētikā un citās.

Pārcelšanās uz jauno kompleksu koncentrēs visus mūsu resursus vienuviet un palīdzēs kāpināt studiju un pētniecības jaudu."

Par šo farmācijas studentiem vēsturisko soli gandarīta arī RSU Studējošo pašpārvaldes valdītāja Paula Feldmane: "Studējošie ilgi ir gaidījuši šādu ēku, kurā māksla no ēkas ārpuses satiek zinātni no iekšpuses – laboratorijas, mācību telpas un studentu atpūtas vietas. Tas ir gaidītākais nākamā studiju gada notikums!"

Jaunā ēka papildinās RSU studentu pilsētiņu, un tā būs viena no apjomīgākajām un tehniski sarežģītākajām būvēm, kas tapusi augstskolas 70 gadu ilgajā vēsturē. Būvniecības darbu līgumcena ir 8 468 500 eiro (neskaitot PVN), un no tās teju puse ir ERAF līdzfinansēta.

Objekts top ar specifiskā atbalsta mērķa (SAM) 1.1.1.4 pasākuma P&A infrastruktūras attīstīšana viedās specializācijas jomās un zinātnisko institūciju institucionālās kapacitātes stiprināšana līdzfinansēta projekta Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (līguma nr.1.1.1.4/17/I/011) un SAM 8.1.1. Palielināt modernizēto STEM, tajā skaitā medicīnas un radošās industrijas, studiju programmu skaitu līdzfinansēta projekta Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (līguma nr.8.1.1.0/17/I/006) atbalstu.

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg