Sports

Tuvojoties studiju gada noslēgumam, ceturtdien, 2. jūnijā, tika turpināta pirms pieciem gadiem aizsāktā tradīcija – godinājām mūsu izcilākās sporta komandas, sportistus un trenerus.

Pasākuma ievadā RSU rektors prof. Aigars Pētersons izteica pateicību studentiem, kuri spējuši studiju gada laikā būt aktīvi, sekmīgi apvienojot studijas ar godalgotām sportiskajām aktivitātēm.

“Neraugoties uz pandēmiju, visu mūsu fakultāšu studenti ir pierādījuši, ka ir stiprāki par Covid-19. Par to liecina panākumi ļoti plašā sporta disciplīnu spektrā. Novēlu jaunus sasniegumus visdažādākajās Latvijas un starptautiskajās sacensībās!”

RSU rektors prof. Aigars Pētersons

RSU administrācijas un attīstības prorektors Toms Baumanis, augstu novērtējot sportistu līdzšinējos panākumus, aicināja klātesošos uzrunāt savus kursabiedrus un citus studentus un rosināt viņus iesaistīties sporta aktivitātēs.

“Man un maniem kolēģiem lielākais ieguvums ir nepārtrauktā attīstība un dinamika. Mums nav pazīstama rutīna vai kāda komforta zona. Izaicinājums seko izaicinājumam. Ejam uz priekšu un esam pateicīgi mūsu universitātei par atbalstu!”

RSU Sporta kluba vadītāja Laura Ritova

Muzikālu priekšnesumu klātesošajiem sniedza RSU Medicīnas fakultātes studente Anna Niedra.

Pateicības no RSU rektora un Sporta kluba vadītājas rokām saņēma plašs RSU sportistu loks – gan individuālo, gan komandas sporta veidu pārstāvji: svarcēlāji un spēka trīscīņnieki, vieglatlēti, peldētāji, pludmales un klasiskā volejbola sieviešu un vīriešu komandas un treneri, 3 x 3 basketbola un klasiskā basketbola sieviešu un vīrieši komandas un treneri.

Liels sasniegums ir vīriešu volejbolā – pirmo reizi izcīnītas godalgotas vietas Latvijas Universiādē mūsu valsts augstskolu konkurencē. Volejbolistu vidū ir arī RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētājs Toms Mārtiņš Smilga.

Vislielākais sasniegums sieviešu basketbolā ir iegūtā otrā vieta, Latvijas čempionātā finālā cīnoties ar TTT Rīga. Sirsnīgi sveicam komandu un treneri Matīsu Rožlapu!

Vasarā 3 x 3 sieviešu un vīriešu basketbolisti dosies uz Polijas pilsētu Lodzu pārstāvēt RSU un cīnīties ar Eiropas stiprākajām universitātēm starptautiskās studentu sacensībās EUSA Games 2022.