Starptautiskā sadarbība

5. jūlijā iepazīšanās vizītē Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ieradās pārstāvji no Amsterdamas Brīvās universitātes (Vrije Universiteit Amsterdam, Nīderlande), kas ir viena no Eiropas lielākajām universitātēm, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Šī vizīte notika paralēli Amsterdamas Brīvās universitātes simfoniskā orķestra koncertiem Latvijā, kurus Nīderlandes Karaliste dāvina Latvijai simtgades jubilejā.

Vizītes laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas dažādās augstākās izglītības jomās – studentu apmaiņa, viesdocēšana, personāla pieredzes apmaiņas vizītes, vasaras skolas, starptautiskās nedēļas u. c.

Amsterdamas_Brivas_universitates_parstavji_rsu-lead.jpg

"Priecājos par iespēju apmainīties pieredzē ar kolēģiem no Amsterdamas Brīvās universitātes, kas piedāvā studiju un pētniecības iespējas dažādās disciplīnās gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs. Īpaši jāizceļ Amsterdamas Brīvās universitātes starpdisciplinārā pieeja studijām un pētniecības elementa pastāvīga klātesamība studiju procesā," sacīja RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone (foto centrā).

Amsterdamas Brīvā universitāte ir Nīderlandes valsts augstskola, kas dibināta 1880. gadā. Tā ir starptautiski atzīta augstākās izglītības un zinātnes institūcija, kura piedāvā dažāda līmeņa studiju programmas gan nīderlandiešu, gan angļu valodā. Pašlaik universitātē studē vairāk nekā 20 000 studentu. Universitātes Medicīnas fakultāte regulāri atrodas starptautisko reitingu TOP50.

Jaunieši no Nīderlandes regulāri interesējas par studiju iespējām RSU. Viņi apgūst RSU piedāvātās pilna laika studiju programmas angļu valodā un ierodas šeit studēt Erasmus programmā.