Atzinība
Darbiniekiem
Reitingi

Nule publicētajā Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2023 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) uzlabojusi savas pozīcijas un pakāpusies par 100 vietām, tādējādi kļūstot par otru ilgtspējas jomā augstāk novērtēto universitāti Latvijā. Vērtējumā, kas balstās uz ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanu, RSU šogad ierindojusies 201–300 labāko augstskolu grupā pasaulē. Reitingā vērtēto universitāšu skaits ik gadu pieaug, un THE Impact Rankings 2023 iekļuvusi 1591 augstskola no 112 pasaules valstīm.

ANO ilgtspējas mērķu sasniegšanu RSU iekļāvusi savas darbības galveno prioritāšu vidū, ņemot vērā gan augstskolas vēsturisko attīstību, gan aktuālo stratēģisko darbību medicīnas izglītībā un pētniecībā.

the_impact_rankings_2023.png

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

Rīgas Stradiņa universitāte ir atbildīga organizācija un ilgtspējas jautājumi caurvij mūsu misiju nodrošināt starptautiski novērtētu zināšanu radīšanu, uzkrāšanu un pārnesi, piedāvāt izcilas un iekļaujošas izglītības iespējas un sniegt ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Šogad saņemtais augstais novērtējums ilgtspējas frontē sniedz lielu gandarījumu visai augstskolas pētnieku, mācībspēku, studentu un administrācijas saimei.

Prof. Aigars Pētersons, RSU rektors

THE Impact Rankings ir starptautisks reitings, kurā izvērtēta augstskolu ietekme uz vidi, ekonomiku un sabiedrību, un tas veidots, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē. Reitings dod iespēju noskaidrot katras universitātes kopējo vietu, kā arī pozīcijas atsevišķos ilgtspējīgas attīstības mērķos.

• Visaugstākais sniegums šogad ir kategorijā Laba veselība un labklājība, kur RSU ieguvusi 57. vietu no 1218 vērtētajām augstskolām. Šajā kategorijā tiek mērīti augstskolu pētījumi medicīnas jomā, to atbalsts veselības aprūpes profesijām, kā arī studentu un personāla veselībai.
  • Kategorijā Dzimumu līdztiesība, kurā aptverta augstskolas politika dzimumu līdztiesības jomā, RSU sniegums novērtēts ar 101.–200. vietu pasaulē.
  • Augsti novērtēts RSU veikums arī tādos ilgtspējas mērķos kā Cienīgs darbs un ekonomiskā izaugsme un Sadarbība mērķu īstenošanai.

THE Impact Rankings pirmo reizi tika publicēts 2019. gadā, un kopš tā laika ik gadu universitāšu interese un skaits strauji pieaug, kas liecina par to, ka augstākās izglītības iestādes arvien labāk spēj demonstrēt savu ieguldījumu ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanā. Lai salīdzinātu un novērtētu universitāšu ieguldījumu, to sniegums tiek vērtēts četrās jomās: pētniecība, pārvaldība, informēšana un mācīšana. THE Impact Rankings 2023 no Latvijas iekļautas piecas universitātes: RSU, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, kā arī Transporta un sakaru institūts.

Vairāk par THE Impact Rankings rezultātiem

RSU veikums ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā