Darbiniekiem

sirds ķirurģijas profesors
Jānis VOLKOLĀKOVS
28.04.1931.–20.12.2020.

Mūžībā devies ārsts, kas sirds ķirurģiju izveidoja par sistēmu Latvijā un noturēja to akadēmiskā un profesionāli izcilā līmenī. Pateicoties profesoram Jānim Volkolākovam un tikai viņam, šis grūtais uzdevums bija pa spēkam.

volkolakovs_peinsijas_gadi.png

Profesors J. Volkolākovs bija sirds ķirurgs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra izveidotājs un vadītājs no 1969. līdz 1998. gadam. Visu savu mūžu veltījis sirds ķirurģijas nozares attīstībai Latvijā, veicis pirmās operācijas mākslīgajā asinsritē gan iegūtu, gan iedzimtu sirdskaišu pacientiem. No 1965. līdz 1995. gadam bijis Rīgas Stradiņa universitātes (Rīgas Medicīnas institūta) Vispārīgās, sirds un asinsvadu ķirurģijas katedras vadītājs, Latvijas sirds un asinsvadu ķirurgu asociācijas vadītājs un Latvijas Ķirurgu asociācijas viceprezidents. Profesors bija Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis, Eiropas Zinātņu un mākslas akadēmijas loceklis, valsts emeritētais zinātnieks, Paula Stradiņa balvas laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks. 2015. gadā profesoram J. Volkolākovam tika pasniegta RSU Gada balva par mūža ieguldījumu universitātes attīstībā.

Rīgas Stradiņa universitāte izsaka visdziļāko līdzjūtību profesora Jāņa Volkolākova tuviniekiem.

f64_150918_rsu_65_sede_114.jpg

2015. gads. Toreizējais RSU rektors prof. Jānis Gardovskis pasniedz prof. Jānim Volkolākovam Gada balvu.

volkolakovs_op.png

volkolakovs_eksamens.png

Pof. Jānis Volkolākovs eksaminē studenti.

volkolakovs_op1.png