Pārlekt uz galveno saturu
COVID-19

“Nākamā ziema saistībā ar COVID-19 izplatību būs grūta,” šādu viedokli pauž Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore, infektoloģe Indra Zeltiņa. Viņas vērtējumā pašlaik COVID-19 izplatība Latvijā ir samērā zema.

Indra_Zeltina.jpg

Latvija savā ziņā ir veiksmes stāsts, taču situācija ir duāla. Vasarā Latvija varētu veiksmīgi izkulties, taču problēma atkal aktualizēsies rudenī un it īpaši ziemā, kad paralēli cirkulēs arī sezonālā gripa. Nākamā ziema būs ļoti grūta.

Prof. Indra Zeltiņa, Infektoloģijas katedra

Vērtējot iespējas saistībā ar COVID-19 pandēmiju noteiktos ierobežojumus, profesore uzsvēra, ka tos izvērtē komanda Veselības ministrijas vadībā. Viņasprāt, svarīgi ir salīdzināt Latvijas un citu valstu situāciju. Ir skaidrs, ka mācību gads šogad neatsāksies, taču grūti prognozēt, kādi būs lēmumi pēc 12. maija, kas ir noteikts kā ārkārtējās situācijas beigu termiņš, komentēja I. Zeltiņa.

Latvijā tiek pakāpeniski atjaunoti medicīnas ambulatorie pakalpojumi, jo citas hroniskās saslimšanas nav pazudušas, atzīmēja ārste.

I. Zeltiņa stāstīja, ka Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā, kas ir viņas darba vieta, arī ārkārtējā situācijā tika turpināta hronisko pacientu ārstēšana, tostarp, izrakstot kompensējamo zāļu receptes un sniedzot attālinātās konsultācijas.

Pašlaik esot grūti prognozēt, vai ierobežojumi ārkārtējās situācijas laikā varētu būt palielinājuši ielaisto slimību gadījumu skaitu. Pēc I. Zeltiņas domām, tā būtu spekulēšana, jo šādi dati netiek apkopoti, un ierobežojumu laiks nav bijis garš.

"Šajā situācijā savu devumu sajutuši ģimenes ārsti," pauda ārste, skaidrojot, ka gadījumos, kad tas bijis iespējams,  ģimenes ārsti atrisinājuši pacientu problēmsituācijas, lai gan ikdienā, iespējams, šis pacients tiktu sūtīts pie cita speciālista vai arī stacionēts.

Avots: LETA