Darbiniekiem
COVID-19

Piektdien, 8. oktobrī, izdots Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora rīkojums, kas precizē drošu klātienes studiju darbu, sākot no pirmdienas, 11. oktobra.

• Studiju programmas īstenošanā un apguvē klātienē no 11. oktobra var piedalīties personas tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, lietojot sejas masku (izņemot tad, ja persona telpā uzturas viena) un iespēju robežās ievērojot distancēšanos. Izglītības ieguves procesu un ar to saistītos pakalpojumus augstskolā un dienesta viesnīcu pakalpojumus organizē klātienē epidemioloģiski drošā vidē.
  • Ja persona ir saņēmusi klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija atzinumu par nepieciešamību atlikt personas vakcināciju pret Covid-19 ar norādītu termiņu vakcinācijas atlikšanai, tad pēc iepriekšminētā konsīlija atzinuma iesniegšanas RSU ar atsevišķu lēmumu attiecībā uz konkrēto personu var piemērot izņēmumu, nosakot konkrētajai personai individuālus epidemioloģiskās drošības pasākumus.
  • Konstatējot Covid-19 saslimšanas gadījumus docētāju vai studējošo vidū, tiek veikti pasākumi atbilstoši aktuālajiem nosacījumiem, kas noteikti normatīvajos aktos un Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk – SPKC) rekomendācijās.
  • Pilnībā vakcinētai vai pārslimojušai personai (ar atbilstošu sadarbspējīgu sertifikātu) pēc kontakta ar Covid-19 inficētu personu netiek piemērota mājas karantīna, bet personas pienākums ir ne vēlāk kā septiņu dienu laikā veikt RNS testu. Ja testa rezultāts ir pozitīvs, personai piemēro izolāciju. Ja atbilstoši SPKC rekomendācijām vai normatīvajiem aktiem tiek noteikta atšķirīga kārtība mājas karantīnas nosacījumu piemērošanai, tad ievēro SPKC rekomendācijas vai normatīvo aktu prasības.
  • Izvērtējot epidemioloģisko situāciju un ievērojot studiju programmas specifiku, dekāns var noteikt attālinātu studiju procesa norisi konkrētam studiju kursam, studentu grupai vai studentiem. Konkrēto lēmumu dekāns noformē un paziņo veidā (piemēram, paziņojums e-pastā), kas nodrošina tūlītēju informācijas paziņošanu. Dekāns par savu lēmumu informē un to saskaņo ar Studiju departamentu.

Rūpēsimies par savu un apkārtējo drošību! Lai mums visiem stipra veselība!