Pārlekt uz galveno saturu
Grāmatas

12. septembrī Anatomijas un antropoloģijas institūtā RSU anatomikuma telpās notika Dr. med. Edgara Vasiļevska monogrāfijas svinīgā atvēršana. Grāmatas Autoimūno slimību ārstēšanas ceļvedis. Ievads integratīvajā un holistiskajā medicīnā tapšanā piedalījušies līdzautori Dr. med. Nataļja Kurjāne, Dr. med. Viktorija Ķēniņa, dr. Guna Vilka, Marina Arisova, Guna Bīlande un dr. Armands Brants.

Kas ir integratīvā medicīna? Tas dažkārt nav skaidrs pacientiem un reizēm arī pašiem ārstiem. Grāmata dod iespēju atklāt šo "jauno teritoriju", kura var būt sevišķi svarīga autoimūno slimību pacientiem. Integratīvā medicīna aizvien vairāk tiek izmantota Rietumvalstīs un lēnām ienāk mūsu ikdienā. Tā ir vislabāko uz pētījumiem balstīto Rietumu un Austrumu medicīnas metožu apvienošana vienā veselumā.

Daži no mums, iespējams, pirmo reizi grāmatā uzzinās, cik visaptverošas, smalki izstrādātas un niansētas medicīnas nozares ir tradicionālā Ķīnas medicīna, akupunktūra, osteopātija un ajurvēda. Svarīgi izmantot gan Rietumu medicīnas sasniegumus, gan Austrumu medicīnas vēsturisko pieredzi, lai palīdzētu ķermenim izveseļoties. To grāmatā vienkāršā un saprotamā valodā skaidro dažādu nozaru ārsti un speciālisti. Tomēr visbūtiskākā ir paša pacienta līdzdalība, bez kuras hronisko saslimšanu uzveikšana nebūs iespējama.

Grāmata ir vērtīgs un izglītojošs informācijas un pārdomu avots gan slimniekiem, gan medicīnas darbiniekiem un studentiem.