Darbiniekiem
Pētniecība

Latvijas Zinātnes padome (LZP) ir izsludinājusi 2018. gada otro fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursu. Projektu iesniegšanas termiņš ir 2018. gada 20. augusts.

Fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu mērķis ir radīt jaunas zināšanas un tehnoloģiskās atziņas visās zinātņu nozarēs. Konkursā var piedalīties Latvijas Republikas zinātniskās institūcijas, kas reģistrētas Zinātnisko institūciju reģistrā. Kopējais konkursam pieejamais finansējums ir 8 539 097 eiro, papildus skaitot 2018. gada pirmajā fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursā neizlietoto finansējumu 83 990 eiro 24 mēnešu periodam.

Plašāka informācija par otro fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu konkursu

Seminārs par projektu iesniegšanu notiks trešdien, 25. jūlijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā)  no plkst. 15.00 līdz 17.00. Lūgums reģistrēties semināram līdz 24. jūlijam šeit.
Lai sagatavotu apliecinājumu, kas jāpievieno projektam, lūdzam sazināties ar Zinātnes departamenta biroja administratori Daigu Ginteri, rakstot e-pastu Daiga[pnkts]Gintereatrsu[pnkts]lv (Daiga[dot]Gintere[at]rsu[dot]lv) vai zvanot 67060886. Tāpat pēc atbalsta projekta sagatavošanā aicinām vērsties Attīstības un projektu departamentā.

2018. gada pirmais konkurss tika izsludināts 6. februārī, kurā Latvijas zinātnieki iesniedza 397 projekta iesniegumus, no kuriem zinātniskajā izvērtēšanā piedalījās 390 projekti. Konkurence bija ļoti sīva, un no visiem iesniegtajiem projektiem finansējumu ieguva tikai 16 % jeb 61 projekts.

1. kārtā finansējumu no RSU ieguva

• Profesores Valērijas Gromas iesniegtais projekta pieteikums LZP-2018/1-0149 Starpdisciplinārs pētījums par iekaisuma izraisītu locītavu slimību ietekmi uz neirokognitīvo funkciju.
  • Vadošās pētnieces Irinas Holodņukas iesniegtais projekta pieteikums LZP-2018/1-0156 Hemokīnu receptoru CCR1, CCR2 un EBV infekcijas izpēte jaunu marķieru meklējumiem, kurus būtu iespējams pielietot augsta progresijas riska hroniskas limfocitārās leikēmijas prognozēšanai.
  • Asociētais profesors Vilnis Lietuvietis, būdams sadarbības partneris projektā LZP-2018/1-0269 Prostatas vēža šūnu producētās ekstracelulārās vezikulas kā šķidrās biopsijas un terapijas mērķi, kura vadītāja ir Dr. biol. Aija Linē no Latvijas Biomedicīnas pētniecības un studiju centra.