Absolventiem
Skolēniem
Startē Stradiņos!
Skolotājiem

Jau septīto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā. Dati rāda, ka gan sabiedrībā kopumā, gan jauniešu vidū RSU ir saglabājusi un turpina vēl vairāk nostiprināt savas līderpozīcijas reputācijas novērtējuma ziņā, starp citām augstākās izglītības iestādēm izceļoties ar izglītības kvalitāti, sniegtajām praktiskajām zināšanām un prasmēm, kā arī diploma augsto novērtējumu darba tirgū.

“Aizvadīto piecu gadu laikā Rīgas Stradiņa universitāte ir vērienīgi attīstījusies. Pieaudzis studentu, mācībspēku un pētnieku skaits, tāpat kāpums redzams, skatot augsta līmeņa starptautiski citētās publikācijas, zinātnes projektus, klīnisko studiju centrus ārvalstīs, RSU ieņemtās vietas starptautiskajos reitingos, augstskolas infrastruktūru un daudzus citus rādītājus.

Prieks, ka RSU mērķtiecību pamana un novērtē gan mūsu topošie studenti, gan viņu ģimenes un Latvija kopumā,” uzsver RSU rektors prof. Aigars Pētersons.

Augstskolu reputācijas pētījumā RSU šogad ieguvusi 78 indeksa punktus, kas ir par deviņiem punktiem vairāk nekā 2017. gadā, kad pētījumu kompānija Kantar pirmoreiz monitorēja augstskolu reputāciju. Šis vērtējums krietni pārsniedz vidējo Latvijas kopējo augstākās izglītības reputācijas rādītāju, kas vecuma grupā līdz 60 gadiem ir 59 indeksa punkti, bet jauniešu vidū – 56 punkti.

rsu_kantar_reputacijas_lidere_2023.jpgLatvijas augtskolu reputācijas pētījums 2023 un RSU augstskola ar augstāko reputāciju Latvijā

Reputācijas pētījums veikts šā gada pavasarī, pētījumu kompānijai Kantar izvērsti aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 60 gadiem ar mērķa apakšgrupu, kas ir vecumā no 15 līdz 26 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā). Augstākās izglītības sfēras kopējo reputāciju Kantar monitorē kopš 2017. gada.