Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Lielbritānijā Seksuālās un reproduktīvās veselības aprūpes fakultāte (Faculty of Sexual and Reproductive Healthcare, FSRH) jau 25 gadus darbojas, lai nodrošinātu seksuālās un reproduktīvās veselības aprūpes standartus un kvalitāti. Šī nevalstiskā organizācija apvieno dažādu specialitāšu ārstus, vecmātes, sabiedrības veselības māsas, kā arī zinātniekus un universitāšu mācībspēkus.

Katru gadu FSRH kādā no Lielbritānijas pilsētām rīko zinātnisko konferenci, kurā pārrunā jaunāko pētījumu rezultātus un aktualitātes seksuālās un reproduktīvās veselības jomā. Šogad konference notika Birmingemā 17.–18. maijā.

Ar 2019. gadu visās Lielbritānijas skolās mācību stundas par seksualitāti un attiecībām būs skolu programmas obligāta sastāvdaļa. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ viena no šāgada FSRH  konferences tēmām bija Seksuālā izglītība. Organizētāji uzaicināja prof. Guntu Lazdāni (attēlā), kura bija vienīgais ārzemju eksperts šajā vairāk nekā 200 cilvēku apmeklētajā konferencē, dalīties ar Pasaules veselības organizācijas un Eiropas reģiona valstu, tostarp Latvijas, pieredzi šajā jomā. Prezentācija izraisīja daudzus jautājumus gan sesijas laikā, gan pēc tās; profesore arī saņēma aicinājumu publicēt savu prezentāciju interneta resursā BMJ Sexual and Reproductive Health.

Gunta_Lazdane_AFSRH01.jpg

Konference apliecināja, ka arī Lielbritānijā ir daudz darāmā un ka seksuālā un reproduktīvā veselība ir joma, kuru atbalsta parlaments un valdība.

Redzējums no malas ir vērtīgs gan vērotājiem, gan konferences organizētājiem, tāpēc FSRH cer nākotnē apciemot RSU un Latviju. 2018. gada seksuālās un reproduktīvās veselības pētījumu rezultātu prezentācijas konference būtu laba iespēja nostiprināt šo sadarbību.

Faculty of Sexual and Reproductive Healthcare, FSRH

BMJ Sexual and Reproductive Health