Stipendijas

Drīz pēc Pirmā Pasaules latviešu ārstu kongresa ārsti Kristaps un Bertrams Zariņi (ASV) dibināja bezpeļņas organizāciju Latvijas Medicīnas fonds (LMF), lai atbalstītu Latvijas medicīnu. Nu jau 30 gadus Latvijas ārsti un studenti saņem LMF stipendijas. Arī šogad LMF atbalsta Latvijas jaunos ārstus, un Zariņu studiju ceļojuma stipendija piešķirta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jaunajiem censoņiem.

Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 4000 USD saņem radioloģijas rezidente un RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras pasniedzēja Līna Lazdiņa, lai iegūtu zināšanas klīniskajā darbā Lēvenes Universitātes slimnīcas Staru terapijas nodaļā, Beļģijā. Līna tur apgūs jaunākās metodes ļaundabīgo audzēju terapijā.

Stipendijai viņu rekomendēja P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāja Aija Geriņa-Bērziņa.

lina_lazdina_griezta.jpgLīna Lazdiņa. Foto no privātā arhīva

RSU rezidente patoloģijas specialitātē Daira Lapse saņem Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 5000 USD, lai apgūtu jaunas zināšanas neiropatoloģijā National Hospital for Neurology and Neurosurgery, Apvienotajā Karalistē, Londonā.

Rekomendāciju par viņu sniedza P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Patoloģijas institūta vadītājs, RSU Patoloģijas katedras asist. p. i. Jurijs Nazarovs.

daira_lapse04.jpgDaira Lapse. Foto no privātā arhīva

Zariņu studiju ceļojuma stipendiju 5000 USD saņem RSU rezidente anestezioloģijā reanimatoloģijā Darja Smirnova, lai padziļinātu zināšanās nieru un aknu aizstājterapijas jomā un apgūtu jaunas metodes, ko izmantot sepses gadījumā, International Renal Research Institute Vicenza, San Bortolo Hospital, Itālijā.

Rekomendāciju par viņu sniedza RSU Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedras vadītājs asoc. prof. Oļegs Sabeļņikovs.

darja_smirnova.jpgDarja Smirnova. Foto no privātā arhīva

Kopš 2016. gada vasaras LMF ir izveidojis Studentu stipendiju, lai dotu iespēju jauniešiem, kas dzīvo un mācās ārpus Latvijas, iespēju gūt praktisku pieredzi Latvijā P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vai kādā citā ārstniecības iestādē un papildinātu zināšanas un praktiskās iemaņas medicīnā. Šogad šo stipendiju 1250 USD saņem Sarma Ejups (ASV), lai gūtu ieskatu Latvijas rehabilitācijas nozarē rehabilitācijas centrā Vaivari. Stipendijas kurators ir LMF un LĀZA valdes loceklis dr. Aleksandrs Kalniņš.

lmf_sarma_ejups.jpgLMF Studentu stipendijas saņēmēja Sarma Ejups kopā ar LMF valdes locekļiem Aleksandru Kalniņu, Bertramu Zariņu un Kristapu Zariņu. Foto no LMF arhīva

Brāļu Zariņu vārds ir cieši saistīts ar Latvijas Ārstu kongresa vēsturi. LMF vienmēr atbalstījis ar finansiālu ziedojumu visus kongresus, un arī šogad ar 5000 USD ziedojumu atbalsta 9. Latvijas Ārstu kongresu, kas notiks no 21. līdz 24. septembrim.

LMF stipendijas šogad pasniegs prof. Bertrams Zariņš Latvijas Ārstu kongresa atklāšanā 21. septembrī Rīgā konferenču centrā ATTA Centre.

Par Latvijas Medicīnas fondu

LMF ir dibināts 1990. gadā kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Fonds vēsturiski bijis saistīts ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienību (LĀZA).
Plašāka informācija par LMF un stipendijām (angļu valodā)