Starptautiskā sadarbība
Tiesības

Eiropas Tiesību institūts (European Law Institute) ir sācis vebināru sēriju ES mantošanas regulas piemērošana dalībvalstīs (The application of the EU Succession regulation in the member states), kurā piedalās visu 27 Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvji, lai diskutētu par pārrobežu mantošanas problēmjautājumiem, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes 2012. gada 4. jūlija regulas nr. 650/2012 par jurisdikciju, piemērojamajiem tiesību aktiem, nolēmumu atzīšanu un izpildi un publisku aktu akceptēšanu un izpildi mantošanas lietās un par Eiropas mantošanas apliecības izveidi (turpmāk tekstā – Mantošanas regula).

Kārtējais vebinārs par Mantošanas regulu notika 5. aprīlī, kurā piedalījās Borjana Museva (Sofijas Universitāte, Bulgārija), Pauls Georgs Pizani (zvērināts notārs, Malta), Katja Cimermane (Groningenas Universitāte, Nīderlande), Gijermo Palao Moreno (Valensijas Universitāte, Spānija), kā arī Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes dekāns profesors Jānis Grasis. Vebināra diskusiju vadīja Gregors Krištandls (Grācas Universitāte, Austrija), Jenss Kleinšmits (Trīres Universitāte, Vācija) un Jans Pēters Šmits (Maksa Planka Salīdzinošo un starptautisko privāttiesību institūts, Vācija).

webinar_mantosanas_regula.jpg

Vairāku vebināru rezultāti tiks prezentēti tiešsaistes konferencē šā gada septembrī.