2023./2024. studiju gada ziemas sesijas valsts pārbaudījumā piedalījās 123 ārvalstu studenti, no kuriem 16 valsts pārbaudījuma daļu Pacientu interpretācija kārtoja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Eksāmenā pārbaudījuma komisijas locekļi novērtēja katra studenta komunikācijas un pacienta izmeklēšanas prasmes, spēju pamatot diagnozi un diferenciāldiagnozes, noteikt, kādi izmeklējumi ir vajadzīgi, un tos interpretēt, noteikt ārstēšanu un nepieciešamo slimības profilaksi, argumentējot un loģiski pamatojot savu rīcību, kā arī piedaloties diskusijā ar komisijas locekļiem. Tika vērtēts arī studenta koptēls, manieres un stāja.

Tā kā eksāmenu komisijas locekļi ir gan nozares speciālisti, gan kolēģi, kuri māca teorētiskos studiju kursus, tas ļauj nodrošināt taisnīgu un vispusīgu studenta vērtējumu.

Kā katru reizi, arī šajā valsts pārbaudījumā būtisku ieguldījumu sniedza katedras atbalsta personāls un rezidenti, kuri asistēja studentiem, palīdzot orientēties Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā un atrast izlozēto pacientu, kā arī tulkojot, ja bija vajadzība.

Tā kā dalība valsts pārbaudījumā ir īpašs notikums arī mazo pacientu ārstniecības pieredzē, Pediatrijas katedra rūpējas, lai eksāmena norise netraucētu bērnu labbūtību. Bērni un viņu vecāki tiek iesaistīti eksāmenā tikai ar viņu piekrišanu.

mediku_valsts_parbaudijums_pediatrijas_katedra-griezta.jpgStudente Elisa Karolīna Hagberga un viņas pacients. Foto no Pediatrijas katedras arhīva

Kad eksāmens beidzies un students ir saņēmis vērtējumu, viņš dodas pie sava pacienta ar Pediatrijas katedras sarūpētām simboliskām dāvaniņām un izsaka pateicību par sadarbību, kas ir jauka un sirsnīga tradīcija.