Darbiniekiem

Kurš gan mūsdienās nav dzirdējis par Zoom! Lielākas un mazākas virtuālas sanāksmes, semināri, konferences, attālinātas nodarbības, lekciju ieraksti un cita veida sarunas šajā digitālajā telpā ir kļuvušas par RSU komunikācijas ikdienu. Statistika liecina, ka pēdējā gada laikā RSU ir bijušas 777815 attālinātas tikšanās ar dalībniekiem no Latvijas. Saziņā ar ārvalstīm dominē populārākā ārvalstu studentu mītnes zeme Vācija ar 10966 skatījumu sesijām, Zviedrija (10669) un Somija (9502).

Lai gan ieguvis vispasaules lietotāju atzinību, Zoom turpina attīstīties un piedāvāt lietotājiem arvien jaunas iespējas virtuālās tāfeles, dalībnieku sadalīšanu atsevišķās digitālās grupās jeb telpās, aptauju veikšanu, balsošanu u. c.

Patlaban videokonferenču platforma piedāvā dažādas iespējas: var pieslēgties līdz pat 500 dalībniekiem no dažādām viedierīcēm (portatīvais dators, stacionārais dators, planšetes un telefoni); augstas kvalitātes video un audio; var pieslēgties no jebkuras vietas visā pasaulē, kur tiek nodrošināts interneta savienojums; vairāki sanāksmes dalībnieki var kopīgot savu darbvirsmu; grupas sarakste; iespēja pievienot papildus kameru; konferences zvana laikā uz ekrāna var redzēt līdz pat 49 dalībnieku video vienlaicīgi.

Atcerēsimies, ka īpašs izaicinājums, kā laikā strauji attīstījās digitālā komunikācija arī RSU, bija COVID-19 pandēmija. Bija nepieciešamas vien divas dienas, lai RSU noorientētos negaidītajos izaicinājumos, un pārietu no klātienes lekcijām un nodarbībām uz attālinātu studiju procesu. Jāatgādina, ka iepriekš lietotā sistēma Skype for Business bija morāli novecojusi, un IT departaments kopā ar iesaistīto struktūrvienību kolēģiem meklēja un testēja programmā bāzētu (software-based) videokonferenču sistēmu. Toreiz kā labākā tika izvēlēta Zoom. Pusgadu pirms pandēmijas tika iegādātas vien dažas licences programmas izmēģinājumam. Līdz ar to, kad sākās COVID-19 pandēmija, RSU rīcībā jau bija neliels skaits Zoom licenču.

Efektīvo pāreju nodrošināja arī tas, ka aptuveni vienu semestri pirms pandēmijas sākuma IT departamentam bija jānodrošina iespēja komunicēt RSU docētājiem ar studējošajiem, kuri atradās praksē ārpus Latvijas, Vācijas klīnikās. Līdz ar to jau pirms pandēmijas ārvalstīs esošajiem studējošajiem bija iespēja turpināt piedalīties lekcijās RSU, atrodoties ārpus RSU telpām un Latvijas.

Zoom platforma piedāvā iespēju sazināties ar kolēģiem, atrodoties ne vien dažādās RSU lokācijās, bet arī dažādās pilsētās, valstīs un pat kontinentos. Zoom nepazīst teritoriālas robežas – nepieciešams tikai stabils interneta pieslēgums un dators vai viedtālrunis.

Aktivitāte tiek īstenota ESF līdzfinansētā projektā Pārvaldības procesu pilnveide un studiju programmu satura modernizācija Rīgas Stradiņa universitātē (nr. 8.2.3.0/18/A/011). Projekta mērķis ir stiprināt RSU konkurētspēju, modernizējot studiju programmas atbilstīgi sabiedrības un nozares attīstības vajadzībām, veicinot pētniecības un studiju sasaisti, kā arī pilnveidojot pārvaldības procesus un paaugstinot vadības personāla prasmes.

NAP_ESF.png