Doktorantiem
Pētniecība

Pēc pieteikumu izvērtēšanas ir atlasīti dalībnieki sestajam jauno zinātnieku konkursam ResearchSlam, ko organizē RTU Doktorantūras skola. 2018. gada janvārī un februārī trīs konkursa atlases kārtās sacentīsies 24 dalībnieki no septiņām augstskolām, arī no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU).

No 29. septembra līdz 30. novembrim visiem Latvijas maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kā arī šo studiju līmeņu absolventiem bija iespēja pieteikties konkursam ResearchSlam 2018. Šim izaicinājumam atsaucās 32 topošie zinātnieki. Aktīvāki šogad bija doktoranti, kas iesniedza 22 pieteikumus.

Izvērtējot pieteikumus, tika ņemts vērā tas, cik interesanti un saprotami jaunie zinātnieki spēja aprakstīt savu pētījumu, un viņu motivācija dalībai konkursā. Papildus tika vērtēta arī dalībnieku runas prasme iesniegtajos video.

No RSU tika saņemti trīs pieteikumi, un visi RSU pārstāvji ir izvirzīti dalībai konkursā. Atlases kārtas notiks 24. un 31. janvārī, kā arī 7. februārī. Mūsu augstskolu konkursā pārstāvēs:

• RSU doktorante Hedija Čupeca ar prezentāciju Mēs nekad neesam vieni;
  • RSU maģistrantūras absolvente Agate Galuza ar prezentāciju Ko var pastāstīt ribas?;
  • RSU doktorante Vita Melne ar prezentāciju Vīrieša dzimumdziedzera (prostatas) vēzis. Bīstams? Meklēt, atrast un vai rīkoties.
ResearchSlam ir konkurss maģistrantiem un doktorantiem, kura mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar pētījumiem un zinātnisko darbu, ko veic Latvijas jaunie zinātnieki, viegli uztveramā, interesantā un saistošā veidā.