Atzinība
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Sestdien, 9. septembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā gan darbinieki, gan studenti un īpaši aicinātie viesi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Akadēmiskajā ballē godināja augstskolas akadēmiskās tradīcijas un svinēja mūsu sasniegumus. Pasākuma oficiālajā daļā notika RSU Gada balvas un Absolventu asociācijas balvas pasniegšana.

Atklājot balli, RSU rektors prof. Aigars Pētersons atgādināja, ka RSU ir atvērta un moderna Eiropas augstskola, kurā galvenā vērtība ir cilvēks, viņa izcilība un darbaspējas, bet

“pēc labi padarīta darba ir laiks atelpai un padarītā nosvinēšanai”.

rsu_akad_balle_2023_rektors.jpgPasākuma vadītāji Maija Doveika un Edgars Ošleja, un RSU rektors Aigars Pētersons

Savukārt veselības ministre Līga Meņģelsone, uzrunājot pasākuma viesus, atzinīgi novērtēja prasmi saglabāt un uzturēt tradīcijas, kā arī spēt apvienot tās ar mūsdienīgumu un inovācijām arī darba dzīvē:

“Jūs esat mūsu – veselības nozares – lielākā kadru kalve!”

RSU padomes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš klātesošajiem atgādināja par vismaz piecām labām lietām, kas RSU izceļ citu augstskolu saimē, kur viena no būtiskākajām ir spēja veiksmīgi eksportēt augstāko izglītību. Turklāt tieši šogad RSU ir vislielākais ārvalstu studentu skaits.

Pēc svinīgajām uzrunām tika pasniegta Gada balva deviņās nominācijās izcilākajiem studentiem, darbiniekiem, zinātniekiem un struktūrvienībām, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Savu balvu pasniedza arī Absolventu asociācija. Lasīt plašāk

Ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos pasākuma svinīgajā daļā priecēja basbaritons Edgars Ošleja, vijolnieks Daniils Bulajevs, pianiste Agnese Egliņa un čelliste Guna Šnē.

rsu_akad_balle_poloneze.jpg

Tradicionāli balle sākās ar polonēzi. Pēc pirmās deju tūres viesi vēroja deju kluba Evita priekšnesumu. Pārējo svētku vakaru dalībnieki pavadīja sarunās, dejās un aizraujošās aktivitātēs.

Latviešu biedrības nama Lielajā zālē un Zelta zālē muzicēja "Bigband Jelgava" Raita Ašmaņa vadībā ar solistiem Rūtu Dūdumu-Ķirsi un Daumantu Kalniņu, grupa Dziļi violets un dīdžejs Kārlis Zariņš, savukārt Baltajā zālē notika dažādas radošas un interaktīvas aktivitātes.

rsu_akad_balle_2023_skuju_skrubis.jpg

rsu_akad_balle_2023_dzili_violets.jpg

Ikviens balles viesis varēja sevi iemūžināt foto stūrītī Prezidenta salonā.

Pasākumu vadīja aktrise Maija Doveika un basbaritons Edgars Ošleja.

RSU akadēmisko deju nodarbības

Aicinām RSU darbiniekus un studentus gatavoties nākamajai Akadēmiskajai ballei un apmeklēt deju nodarbības visa akadēmiskā gada garumā. Nodarbības notiek katru trešdienu no plkst. 20 līdz 21.15 Rīgā, Kuldīgas ielā 9a, aktu zālē. Varēs apgūt polonēzi, lēno valsi, Vīnes valsi, fokstrotu, tango, ča-ča-ča, rumbu, sambu un džaivu.

Līdzmaksājums par deju nodarbības apmeklējumu pāriem ir 15 eiro, vienai personai – 7,50 eiro. Līdzmaksājums jāveic, ieskaitot naudu RSU Swedbank kontā LV02HABA0551000376050 un pamatojumā norādot maksājuma mērķi "Līdzmaksājums deju nodarbībām". Nodarbības vada RSU Sporta kluba sporta deju trenere Evita Pavasare (tālr. 29455558, e-pasts: dkevitaatinbox[pnkts]lv)