Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
ESF
Starptautiskā sadarbība

Šovasar Kristīnai Čenai (Christina Cheng) bija iespēja stažēties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ķīnas studiju centrā pie Dr. sc. pol. Unas Bērziņas-Čerenkovas. "Esmu pateicīga par šo iespēju, kas radās, pateicoties RSU sadarbībai ar Stenforda Universitāti un Stenforda Globālo studiju programmu, kur es bakalaura programmas ietvaros apguvu vēsturi, Austrumāzijas studijas un datorzinātnes," stāsta Kristīna.

cheng_rsu.png

“Astoņu nedēļu laikā, kamēr dzīvoju un strādāju Rīgā, piedalījos centra rīkotajos pasākumos, palīdzēju docentei Unai Bērziņai-Čerenkovai rediģēt un labot darbus un rakstus, kā arī apmeklēju diskursa analīzes konferenci Valensijā, Spānijā. Turklāt veicu pētījumu par Ķīnas telekomunikāciju uzņēmuma Huawei darbību Eiropā, kas radījusi nacionālās drošības un ģeopolitiskās sekas. Pašlaik gatavoju rakstu par iespējamo Huawei aizliegumu ES līmenī ekspertu konsorcija CHOICE (China Observers in Central and Eastern Europe) vajadzībām, kurā Una Bērziņa-Čerenkova ir zinātniskā līdzstrādniece. Kā arī veicu pētījumu, kurā salīdzinu mediju un valdības naratīvus, kas attiecas uz lēmumiem par Huawei aizliegšanu Apvienotajā Karalistē un Vjetnamā.

Prakses laikā es atklāju daudz jauna par akadēmisko vidi, un man bija iespēja sadarboties ar Ķīnas un starptautisko attiecību pētniekiem no visas Eiropas, amatpersonām, domnīcu dalībniekiem un dažādu jomu pārstāvjiem, kā arī veikt savus pētījumus. Man patika tas, ka mans pētījums bija gan kvalitatīvs, gan kvantitatīvs, līdz ar to es varēju pievērsties savām daudzveidīgajām interesēm.

Līdztekus darbam prakses ietvaros esmu pateicīga par iespēju dzīvot Rīgā un iepazīt Latviju un tās vēsturi – valsti, par kuru pirms šīs vasaras neko daudz nezināju. Latvija ir skaista zeme ar, manuprāt, ļoti dinamisku un aizraujošu nākotni. Ar nepacietību gaidu nākamo vizīti RSU!”