Absolventiem
Darbiniekiem

Kaut arī šis gads pagājis lielā Covid-19 ēnā, dzīve ir ritējusi savu gaitu visās jomās un nozarēs vairāk vai mazāk aktīvi – rakstnieki izdevuši jaunas grāmatas, mākslinieki radījuši dziesmas un mākslas darbus, sportisti ir trenējušies un piedalījušies sacensībās, pētnieki cītīgi strādājuši laboratorijās un kabinetos, veicot pētījumus un izdarot nozīmīgus atklājumus.

Uzrunātie RSU mācībspēki, darbinieki un studenti izteikuši viedokli par to, kurš notikums, sasniegums vai atklājums šogad ir bijis nozīmīgākais Latvijā.

dzintra_kazoka.jpg

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Jauns formāts mūsu kultūras pasaulē, kas savij moderno tehnoloģiju iespējas attālinātās tiešraidēs un ierobežotos apstākļos ar dalībniekiem, vadītājiem, dziesmām, dejām, dabu, skatītājiem un ieguldīto darbu, kas atstās liecības un mīlestību pret dziedāšanu, dejošanu, muzicēšanu arī nākamajām paaudzēm.

Dzintra Kažoka, Morfoloģijas katedras asoc. profesore

toms-martins-smilga.jpg

Svinīgākais notikums, kas visai Latvijai lika pasmaidīt un priecāties, bija IIHF pasaules čempionāts hokejā, kur Latvija guva uzvaru pār Kanādas izlasi. Šāds panākums tika gūts pirmo reizi Latvijas hokeja vēsturē.

Toms Mārtiņš Smilga, Medicīnas fakultātes 5. kursa students, RSU Studējošo pašpārvaldes 2022. gada vadītājs

zane_vitenberga_verza.png

2021. gads Latvijas medicīnā iezīmējies ar vairākām ķirurģiskām operācijām, kas veiktas pirmo reizi. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgi pirmo reizi Baltijā veikuši mugurkaula deformācijas korekciju, izmantojot jaunu 3D rentgena ierīci, kā arī pirmo reizi Latvijā veikta unikāla vidusauss operācija, novēršot iedzimtu auss problēmu un uzlabojot dzirdi. Gremošanas slimību centrā Gastro veikta līdz šim Latvijā nebijusi operācija – endoskopiska lokāla perifokāla transmurāla zarnas sienas rezekcija. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā asinsvadu un sirds ķirurgi pirmo reizi Latvijā veikuši pilnu aortas protezēšanas operāciju 22 gadus jaunam pacientam ar iedzimtu saistaudu (Marfāna) slimību.

Zane Vitenberga-Verza, Morfoloģijas katedras docente, Morfoloģijas laboratorijas vadītāja un vadošā pētniece

maris_ginters.jpg

Esmu liels sporta fans kopš bērnības, tāpēc īpaši gribētu pieminēt hokeju. Latvija šā gada maijā un jūnijā rīkoja 2021. gada Pasaules čempionātu hokejā. Šī bija tikai otrā reize, kad pie mums norisinājās šāda līmeņa pasaules sporta notikums. Turklāt šogad Latvijai čempionātu Rīgā izdevās noorganizēt bez kādām nopietnām ķibelēm, kaut arī gandrīz bez skatītāju klātbūtnes. Lai gan Latvijas līdzjutējiem īsti neizdevās izbaudīt Pasaules čempionāta sajūtas klātienē, man to kompensēja Latvijas izlases uzvara Olimpiskās atlases turnīrā šā gada augusta beigās, kurā Latvijas izlase izcīnīja uzvaru, kvalificējoties 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Māris Ginters, Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs

paula-feldmane.jpg

Nozīmīgākais notikums Latvijai pasaules kontekstā noteikti bija izstādes Expo 2021 Latvijas stends, kurš tika veidots no kūdras, parādot mūsu valsts dabas bagātību un saņemot par stendu balvas.

Paula Feldmane, RSU Studējošo pašpārvaldes 2021. gada vadītāja

Kurš bija nozīmīgākais 2021. gada notikums RSU?
Kurš bija nozīmīgākais 2021. gada notikums pasaulē?