Pārlekt uz galveno saturu
Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

19. maijā RSU Labklājības un sociālā darba katedrā viesojās programmas C.I.F. (Council of International Fellowship) Latvija 2014 dalībnieki, lai iepazītos ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un katedras darbu.

Baltijas valstu organizētās C.I.F. programmas gaitā tās dalībnieki apmeklē Baltijas valstis – Lietuvu, Latviju un Igauniju. Programmas mērķis ir iepazīt sociālā darba praksi Baltijas valstīs. Latvijā programmas dalībnieki apmeklēja tādas institūcijas kā Labklājības ministriju, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, Labklājības departamentu, krīzes centru Mīlgrāvis, Rīgas bāriņtiesu, dažādu pašvaldību sociālos dienestus, Martas centru, Rīgas patversmi, Dienas centru bezpajumtniekiem, Drošo māju u. c.

Starptautiskās sadraudzības padome CIF International ir brīvprātīga nevalstiska organizācija, dibināta 1960. gadā Vācijā. Tās galvenais mērķis ir veicināt starptautisko sapratni un mieru pasaulē līdz ar profesionālās pieredzes apmaiņu starp sociālajiem darbiniekiem, speciāliem pedagogiem, logopēdiem, psihologiem, jaunatnes vadītājiem un citu palīdzošo profesiju pārstāvjiem. Šādas profesionālās pieredzes apmaiņas programmas ik gadu tiek piedāvātas daudzās valstīs – ASV, Vācijā, Austrālijā, Austrijā, Zviedrijā, Somijā, Krievijā, Norvēģijā, Nīderlandē, Lielbritānijā, Indijā, Turcijā, Francijā, Šveicē, Izraēlā, Kenijā, Nepālā u. c., kā arī jau kopš 2005. gada (reizi divos gados) arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Starptautiskās sadraudzības padomes Latvijas nacionālā nodaļa dibināta 2003. gadā un to dibinājuši bijušie programmu absolventi.

cif-latvija-lsdk00.pngRīgas Stradiņa universitātē programmas dalībnieki – atkarību profilakses speciāliste Elena Buholca (Ellen Buchholz) no Vācijas, sociālā darbiniece Dorisa Štefana (Doris Stephan) no Austrijas un sociālo pakalpojumu administrēšanas speciālists Alberts Ortega (Albert Ortega) no Spānijas – viesojās MITC un Labklājības un sociālā darba katedrā. Viesi iepazinās ar RSU darba plašo spektru, nolasīja vieslekciju sociālā darba studentiem par sociālo labklājības sistēmu katrā no augstākminētajām valstīm, kā arī iepazīstināja ar sociālā darba specifiku attiecīgajās valstīs. Gan vieslekcijas apmeklētāji, gan vieslektori izteica pateicību un gandarījumu par savstarpējo mijiedarbību un iegūto informāciju.

Domājot par nākotni, C.I.F. viesi un Labklājības un sociālā darba katedras pārstāvji vienojās par iespējamo sadarbību dažādos jautājumos: vieslektoru apmaiņu un C.I.F. pārstāvju aicināšanu uz Latviju, lai apgūtu jaunas sociālā darba metodes, studentu prakses vietu nodrošināšanu ārzemēs programmā ERASMUS+ utt.

Labklājības un sociālā darba katedra arī turpmāk cer uz veiksmīgu sadarbību ar C.I.F. Latvija!

cif-latvija-lsdk01.png