Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

rsu_insulta_vieniba.jpgŠonedēļ Eiropas insulta biedrības konferencē (Europeans Stroke Organization conference 2018) Gēteborgā tika pasniegtas biedrības izveidotās programmas Angels Initiative (Eņģeļu iniciatīva) izveidotā balva (Angels Award), ko piešķir insulta vienībām, kas atbilst starptautiskam līmenim pacientu aprūpē. Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca saņēma platīna statusa apbalvojumu un pašlaik ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kas saņēmusi tik augsta līmeņa apbalvojumu. P. Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai tika piešķirts zelta statusa apbalvojums. Abu slimnīcu insulta vienību izglītojošajā darbā iesaistīts arī Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras akadēmiskais personāls.

Angels programma pastāv kopš 2016. gada, un pašlaik tajā piedalās 1549 insulta vienības no Eiropas, Āfrikas un Āzijas. Abas lielākās Latvijas insulta vienības Angels programmā piedalās kopš 2018. gada janvāra, un balva piešķirta par gada pirmo ceturksni.

Tas ir liels sasniegums Latvijai un parāda, ka abās universitātes slimnīcās insulta akūtā ārstēšana notiek augstā līmenī. Šie rezultāti sasniegti ar neiroloģijas klīniku un RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras akadēmiskā personāla aktīvu līdzdalību, iesaistot arī jaunos ārstus un rezidentus. Slimnīcu un katedras kopdarbā nākotnē plānots tiekties uz augstāko novērtējumu – balvas dimanta statusu.