Atzinība

Svētdien, 4. februārī, sadalītas nacionālās kino balvas Lielais Kristaps. Gada labākās pilnmetrāžas spēlfilmas titulu ieguvusi režisores Elzas Gaujas filma Pastkarte no Romas, bet Lielo Kristapu kā labākā dokumentālās filmas režisore saņēma Rīgas Stradiņa universitātes studentu medija Skaļāk redaktore Marta Herca par filmu Mēs tikai tagad sākam.

marta_herca_foto_leta_bitere-lead.pngMarta Herca. Foto: LETA, Zane Bitere

Visvairāk balvu, kopskaitā četras, saņēma režisora Aika Karapetjana filma Bezkaunīgie, savukārt katra pa trīs balvām saņēma animācijas filma Sirds likums un daudzsēriju filma Padomju džinsi.

Balvu par mūža ieguldījumu filmu mākslā saņēma filmu māksliniece un ilggadēja Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) priekšsēdētāja Ieva Romanova.

Par labāko pilnmetrāžas dokumentālo filmu tika atzīta režisora Staņislava Tokalova Viss būs labi, par labāko animācijas filmu – režisores Rozes Stiebras Sirds likums, bet par labāko daudzsēriju filmu – režisora Tokalova un Jura Kursieša Padomju džinsi.

Kā labākā īsmetrāžas spēlfilma balvu saņēma Armanda Zača kinolente Resistance is Futile, bet par labāko īsmetrāžas dokumentālo filmu atzīta režisoru Mārča un Laura Ābeļu filma Latvijas kods. Pilnmēness serenāde.

Labākā debijas filma šogad ir režisora Ronalda Mežmača Elpot zem ūdens, bet par labāko studentu filmu atzīta režisores Emīlijas Karetņikovas Mana bērnības ķermeņa atzīšanās.

Žūrijas atzinību par lakonisku un precīzu stāstu, kas dziļi aizkustina, trausli un eksistenciāli būtiski atainojot Latgales tradīcijas, saņēma režisores Lindas Stūres animācijas filma Beigu beigas.

Par labāko spēlfilmas režisoru tika atzīts Karapetjans par filmu filma Bezkaunīgie, par labākajiem scenārists – Tokalovs, Teodora Markova un Valdemars Kalinovskis par filmu Padomju džinsi, bet labākā spēlfilmas operatora balvu saņēma Jurģis Kmins par darbu fiLmā Bezkaunīgie.

Par labākajiem dokumentālās filmas operatoriem tika atzīti Jevhens Titarenko un Ivans Fomičenko par darbu filmā Austrumu fronte.

Labākās animācijas režisores balvu saņēma Stiebra par Sirds likumu, bet par labāko animācijas mākslinieku atzīts šīs filmas mākslinieks Aleksejs Naumovs.

Skatītāju balvu saņēma režisores Ināras Kolmanes spēlfilma Mātes piens. Balvas ieguvēju noteica skatītāju balsojums, kas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv notika no 12. janvāra līdz 2. februārim. Balsojumā šogad piedalījās 31 kino darbs.

Šogad balvas starptautiskajā žūrijā strādāja producente Natālija Libeta (Natalia Libet, Ukraina) un kino zinātnieks Klauss Lēzers (Claus Loeser, Vācija), režisors Jānis Ābele (Latvija), kinokritiķe Daira Āboliņa (Latvija), režisore Ieva Ozoliņa (Latvija), režisore un aktrise Indra Roga (Latvija).

Plašāka informācija par visiem balvas saņēmējiem