Pārlekt uz galveno saturu
Rezidentu stāsti
Radioloģija

Šis man ir pirmais gads radioloģijas rezidentūrā, un stāsts par rezidentūru ir tikai sācies, taču tā sākums nebūt nebija tāds, kādu to varētu iztēloties. Pašlaik gan straujie dzīves pavērsieni radījuši pozitīvu risinājumu.

Zināju, ka gribu iziet rezidentūru radioloģijā, tāpēc studiju laikā apmeklēju radioloģijas pulciņu un konferences, kur ieguvu papildu zināšanas. Novērtēju sadarbību ar ārsti Ilzi Apini, izstrādājot savu zinātnisko darbu. Viņa palīdzēja ar zinātniskā darba izstrādi un neliedza padomu, kad tas bija ļoti nepieciešams.

Esmu uzaugusi Liepājas pusē, tāpēc, sākot studijas, paturēju prātā, ka varētu par rezidentūras vietu izvēlēties Liepājas reģionālo slimnīcu. Pēc medicīnas studiju 5. kursa varēja izvēlēties, kur iziet praksi, un es izvēlējos Liepāju.

Marta_Samma.jpg

Liepājas reģionālā slimnīca mani patīkami pārsteidza ar plašajām iespējām, ko tā piedāvā, kā arī ar atsaucīgo personālu un administrāciju. Prakses laikā slimnīcas Radioloģijas nodaļas vadītāja Inga Frišmane daudz stāstīja un rādija klīniskos materiālus, tāpēc es tur paliku arī pēc prakses beigām. Laiks, ko tur pavadīju, palīdzēja man pieņemt galīgo lēmumu, ka gribu būt Liepājas reģionālās slimnīcas rezidente.

Sniedzot dokumentus studijām rezidentūrā, apjautu, ka konkurss būs liels, taču riskēju, jo zināju, ko gribu. Sākumā mans risks neatmaksājās, jo netiku budžeta vietā. Tajā brīdī likās, ka būs jāgaida nākamais gads, lai mēģinātu vēlreiz, taču, apspriežoties ar vecākiem, Ilzi Apini un prof. Ilzi Gropi, kā arī runājot ar Liepājas reģionālo slimnīcu, nolēmu sākt studijas rezidentūrā maksas grupā. Mans lēmums atmaksājās ātrāk, nekā biju domājusi, jo pēc pāris mēnešiem ieguvu vietu valsts budžeta grupā.

Marta_Samma02.jpg

Man ir divi ieteikumi studentiem. Pirmais ieteikums būtu izmantot RSU piedāvātās iespējas apmeklēt un iziet praksi reģionālajās slimnīcās, jo tas var palīdzēt pieņemt lēmumu pēc 6. kursa beigām. Otrs ieteikums ir nebaidīties iet runāt par iespējām studēt arī tad, ja uzreiz netiek iegūta budžet vieta, jo viss var mainīties.