Attīstība

Tiekoties Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (MITC) 1. novembrī kārtējo sēdi noturēja RSU Padomnieku konvents. Sanāksmi atklāja Padomnieku konventa priekšsēdētāja profesore Ludmila Vīksna, un sēdes gaitā rektors profesors Aigars Pētersons sniedza konventa pārstāvjiem pārskatu par RSU darbību laikposmā no 2018. līdz 2022. gadam, iepazīstinot ar augstskolas līdzšinējiem izaicinājumiem un sasniegumiem studiju, zinātnes, finanšu, infrastruktūras, starptautiskās attīstības un citās jomās. Rektors iepazīstināja klātesošos arī ar attīstības stratēģiju 2022.–2027. gadam.

Padomnieku konventu šajā sanāksmē pārstāvēja Augstākās tiesas tiesnese RSU profesore Sandra Kaija, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs profesors Ivars Kalviņš, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis, SIA Veselības centrs 4 valdes priekšsēdētājs, RSU Goda doktors Māris Rēvalds, uzņēmējs Aigars Rostovskis un RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

Sanāksmes ietvaros MITC direktores Ievas Šlēziņas vadībā konventa pārstāvji devās ekskursijā uz nupat atklāto simulācijas tehnoloģijām aprīkoto operāciju bloku, kurā studenti var uzlabot plašu medicīnisko prasmju spektru. Jaunais operāciju bloks ir viens no modernākajiem šāda veida topošo un esošo mediķu treniņpoligoniem Eiropā.

RSU Padomnieku konvents ir konsultatīva institūcija, kurā darbojas dažādu jomu profesionāļi, ziedojot savu laiku, lai sniegtu ārēju atzinumu par augstskolas stratēģiskajiem plāniem. Ņemot vērā augstskolu tradīcijas, apstiprināšana Padomnieku konventa sastāvā tiek uzskatīta par goda izrādīšanu pret attiecīgo personu.