Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
RSU vēsture

Mūžībā devies bijušais RSU docents un ķirurgs Anatolijs Ņikitins, kurš bijis arī ilggadējs Latvijas Medicīnas akadēmijas (tagad – RSU) Hospitālās ķirurģijas katedras vadītājs.

Anatolijs Ņikitins dzimis 1928. gada 1. jūlijā. 1954. gadā ar izcilību absolvējis Rīgas Medicīnas institūtu (tagad – RSU), turpinājis mācīties Ķirurģijas katedras aspirantūrā (1954–1958), līdztekus tam no 1957. gada strādājis Rīgas pilsētas 1. slimnīcas Ķirurģijas klīnikā. Vēl būdams jauns ķirurgs, 1958. gadā sācis veikt sirds operācijas pacientiem ar iedzimtu vai iegūtu sirdskaiti.

anatolijs_nikitins.jpg

1969. gadā, apkopojot savu pieredzi, kas iegūta 218 sirds operāciju gaitā, Anatolijs Ņikitins aizstāvējis disertāciju un viņam piešķirts medicīnas zinātņu kandidāta zinātniskais grāds (1992. gadā nostrifikācijas gaitā viņam piešķirts medicīnas doktora zinātniskais grāds).

A. Ņikitins apvienojis ķirurģisko praksi ar darbu Rīgas Medicīnas institūta Hospitālās ķirurģijas katedrā. No 1984. līdz 1995. gadam bijis šīs katedras vadītājs un vienlaikus arī Rīgas pilsētas 1. slimnīcas Ķirurģijas klīnikas vadītājs.

Anatolija Ņikitina ārstnieciskā darbība gan zinātniskajā, gan praktiskajā sfērā bija saistīta ar sirds slimību ķirurģiju, vēdera dobuma un krūšu kurvja orgānu ķirurģiju, akūto saslimšanu un traumu ārstēšanu.

Vairāk nekā 70 zinātnisko publikāciju autors, mācību grāmatas Ķirurģija (2001) un vairāku izgudrojumu līdzautors.

1998. gadā ārsts Anatolijs Ņikitins apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Atvadīšanās no Anatolija Ņikitina notiks 29. decembrī pulksten 14.00 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.