Pārlekt uz galveno saturu
Mirklis ar studentu
Studentiem

Vibosani Murugabopathijas (Viboosani Murugaboopathy) ģimene nāk no Tamilnādas – Indijas štata valsts dienvidaustrumos –, taču pati Vibosani ir dzimusi un augusi Drēzdenē, Vācijā. 2015. gadā Vibosani sāka studēt medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) un 2021. gada februārī ieguva diplomu.

Lūdzu, pastāsti, kādi bija tavi iespaidi par RSU!

Rīgā biju bijusi tikai vienu reizi – RSU Atvērto durvju dienā. Kopā ar vecākiem un brāli bijām atbraukuši uz pāris dienām. Apskatīju universitāti un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru. Patiesībā biju ļoti pārsteigta, jo augstākās izglītības sistēma Vācijā ir citāda, tā šķiet anonīma. Tu esi tikai viens no simtiem citu studentu. Negribu teikt, ka neviens par tevi nerūpējas, taču docētāji un profesori studentus tā īsti nepazīst. Savukārt RSU manā grupā bija tikai 12 studentu. Tik tuvas attiecības ar pasniedzējiem ir privilēģija! Biju patīkami pārsteigta, ka pirmsklīnisko studiju laikā profesori un ārsti zināja studentu vārdus. Sveicināja mūs gaiteņos! Vācijā tā nenotiek.

viboo_1.jpgStudentu komanda, kura rīkoja pasākumu "RSU Ultrafest 2018". Vibosani ir 2. rindā otrā no labās puses. Foto no "Capital Clinic Riga"

Labās attiecības ar profesoriem un ārstiem man ļoti palīdzēja, piemēram, iziet praksi slimnīcā. Docētāji arī palīdzēja nodibināt kontaktus zinātniskā darba izstrādei, tas bija ļoti noderīgi. 

Priecājos par draudzīgajām attiecībām ar docētājiem, turklāt, studējot RSU, esmu nodibinājusi jaunus kontaktus, kas noderēs nākotnē, veidojot karjeru.

Vai pandēmija ir ietekmējusi tavus plānus?

Patiesībā, nē! Gaidu diplomu. Kad saņemšu, kārtošu formalitātes diploma atzīšanai, lai Latvijā iegūto diplomu atzītu Vācijā. Ceru, ka drīz sākšu strādāt. Gribu atrast darbu kardioķirurģijas jomā Sirds ķirurģijas centrā Drēzdenē.

viboo_heart.jpgIeskats mūsdienu kardiotorakālajā ķirurģijā – praktiskais seminārs, ko organizēja P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centrs, RSU Studējošo pašpārvalde un "Johnson&Johnson". Foto no privātā arhīva

Pastāsti par savu dalību Āzijas studentu biedrībā!

Āzijas studentu biedrībā (RSU Asian Society) darbojos divus gadus, biju valdē. Tas bija vareni! Lai gan Drēzdene ir liela pilsēta, tur nav daudz aziātu. Kamēr brālis nebija sācis skolas gaitas, skolā biju vienīgā aziāte. Kad sāku mācīties RSU, studiju grupā bija trīs studenti no Indijas! Tā bija nebijusi pieredze. Pilsētā satiku studentus no Āzijas, viņi mācījās RSU, RTU vai citās skolās. Biju sajūsmā! Jutos kā paradīzē! Ļoti priecājos par iespēju pievienoties Āzijas studentu biedrībai, jo beidzot varēju svinēt savus svētkus un uzzināt par citu kultūru tradīcijām, pasākumiem. Bērnībā neko tamlīdzīgu nepieredzēju, jo Vācijā svinējām tikai ģimenes lokā. Atzīmējot Divali jeb hinduisma gaismas svētkus vai ražas svētkus (Pongal), RSU rīkojām pasākumus, kuros pulcējās pat simts vai vairāk cilvēku. Tas bija vareni!

viboo_4.jpgRSU Āzijas vakars 2017. gadā. Vibosani ir otrā no labās puses. Foto no privātā arhīva

Kad sāku darboties Āzijas studentu biedrībā, tās biedri galvenokārt bija studenti no Indijas un Šrilankas, bet nu ir arī jaunieši no Ķīnas, Azerbaidžānas un Taivānas. Daudzveidīga vide, tādēļ mēģinām iekļaut pasākumus no dažādām kultūrām, ne tikai Indijas vai Šrilankas.

Vai pavasarī ir kādi svētki, ko svin Āzijas studentu biedrība?

Jā! Lielākie svētki pavasarī ir Lunārais Jaungads. Mēs Jaungadu svinam pavasarī, jo mūsu kalendārs atšķiras. Gregora kalendārs griežas ap sauli, bet mums ir savs kalendārs. Mūsu jaunais gads ir aprīlī.

Indijā vien Jauno gadu sagaida dažādos datumos! Svinības norit no 12. aprīļa līdz 14. aprīlim. Hindi Jaunais gads tiek sagaidīts 12. aprīlī, Telugu Jaunais gads tiek sagaidīts 13. aprīlī, bet Tamilu Jaunais gads - 14. aprīlī. Ķīniešu Jaunais gads bija 12. februārī.

Āzijas studentu biedrība Jaungadu parasti svin kopā, parasti – aprīlī.

Šogad par godu Āzijas jaunajam gadam RSU Āzijas studentu biedrība plāno kulinārijas pasākumu Zoom vidē. Pasākuma norise atkarīga no epidemioloģiskās drošības prasībām. Plašāka informācija pieejama RSU Āzijas studentu Facebook lapā vai Instagram @rsu.asiansociety.

Ko esi iemācījusies, piedaloties ārpusstudiju pasākumos RSU?

Ārpusskolas pasākumos piedalījos jau vidusskolā, bet tas bija citādi, jo mūs saistīja vienādas kultūras tradīcijas. Savukārt Ārvalstu studentu asociācijas biedri nāk no dažādām valstīm, pat dažādiem kontinentiem. Ar atšķirīgu skatījumu un kultūru. Dažādi problēmu risināšanas un pat mācīšanās veidi. Es ieguvu plašāku izpratni par sadarbību, dažādiem uzskatiem, rīcību dažādās situācijās. Manuprāt, ļoti noderīgi. Varbūt klišeja, bet es patiešām paplašināju redzesloku. Palīdzēja gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Dalība Āzijas studentu biedrībā ļāva labāk iepazīt pašai savu kultūru.