Pārlekt uz galveno saturu

Ārvalstu studentu asociācijas (International Student Association – ISA) misija ir pārstāvēt, kalpot un uzlabot ārvalstu studentu dzīvi RSU.

isared1.png

Lai palīdzētu studentiem rast nepieciešamās atbildes uz visdažādākajiem sadzīves, ikdienas un akadēmiskās vides jautājumiem, Ārvalstu studentu asociācija (ĀSA) sadarbojas ar RSU Studējošo pašpārvaldi, Starptautisko sakaru departamentu un fakultāšu dekāniem.

ĀSA galvenie mērķi

  • Īstenot pasākumus, kas ir vērsti uz starptautisko studentu integrāciju RSU vidē
  • Sniegt informāciju, konsultēt un vērsties pie atbildīgajiem RSU departamentiem, lai rastu atbildes uz studentiem svarīgiem jautājumiem
  • Kalpot par starptautisko studentu balsi, pārstāvot un nodrošinot viņu intereses RSU
  • Organizēt un koordinēt studentu akadēmiskos un sabiedriskos pasākumus
  • Veicināt konstruktīvu sadarbību starp RSU mācībspēkiem, studentiem un organizācijām
  • Popularizēt RSU starptautiskās kopienas intereses un veicināt starpkultūru sadarbību

Akadēmiskie pasākumi

Lācīša Ķepainīša slimnīca

Lācīša Ķepainīša slimnīca ir starptautisks projekts, kura primārais mērķis ir mazināt bērnu mītiskās bailes no medicīniskajām procedūrām, medicīniskā personāla un vides. Pasākuma ietvaros medicīnas studenti un bērni kopīgi palīdz bērna mīļākajai rotaļlietai, kuru ir piemeklējusi kāda kaite vai slimība. Bērniem tiek ļauts piedalīties ārstēšanas procesā – tie dodas pie ģimenes ārsta uz vispārējo apskati, nodod analīzes, veic rentgenu un pat ķirurģiskas manipulācijas. Jaunievedums Lācīša Ķepainīša slimnīcā ir zobārstniecības kabinets. Zobārstniecības studentu iesaistīšanās projektā un bērnu izglītošana par mutes veselību ir bijusi patiesi veiksmīga. Šī ir vērtīga pieredze gan RSU, gan iesaistītajiem studentiem.

Ēnu dienas

Ēnu dienas ir jauns ĀSA projekts, kura ietvaros pēdējo kursu studentiem tiek piedāvāta iespēja ēnot slimnīcā kādu no rezidentiem. Medicīnas studentiem tā ir vērtīga pieredze labāka priekšstata un izpratnes gūšanai par darba organizāciju slimnīcās.

Filmu vakari

ĀSA projektā Kino un medicīna dažādās RSU auditorijās tiek demonstrētas ar medicīnu saistītas filmas. Šādi filmu vakari apvieno studentus, kas vēlas baudīt labu kino un vienlaicīgi uzzināt ko vairāk par noteiktiem ar medicīnu saistītiem jautājumiem. Filmu vakara noslēgumā klātesošos parasti uzrunā kāds konkrētās jomas eksperts, daloties viedoklī par filmā attēloto notikumu atbilstību realitātei.

Sectio Chirurgica

Sectio Chirurgica programma ir iespēja tiešsaistē sekot ķirurģiskajām manipulācijām, kas tiek veiktas Vācijā. Šādas sesijas ir interaktīvas un ļauj studentam netieši piedalīties operācijā un uzdot jautājumus tiešsaistes čatā.

Vieslekcijas

ĀSA cenšas rast iespējas medicīnas studentu interešu loka un kompetenču paplašināšanai. ĀSA ik gadu organizē vairāku Eiropas vadošo profesoru vieslekcijas par visdažādākajām tēmām. ĀSA organizētās vieslekcijas ir ieguvušas lielu popularitāti studentu vidū.

Sabiedriskie pasākumi

Ārvalstu studentu asociācija ik gadu organizē neskaitāmus sabiedriskos pasākumus. Jaunie studenti tiek sagaidīti ar Orientācijas nedēļu un Orientācijas nedēļas ballīti. Akadēmiskā gada laikā ĀSA sadarbojas ar Nacionālajām studentu biedrībām, lai popularizētu RSU pārstāvēto kulturālo daudzveidību.

Viens no spilgtākajiem gada notikumiem ir #WorldWide – pasākums, kurā tiek demonstrēti RSU studentu muzikālie, dejas un citi talanti, vienlaicīgi atklājot universitātē pārstāvēto kultūru dažādību.

Plašāka informācija par ĀSA organizētajiem pasākumiem atrodama ISA Facebook lap;a.

Nacionālās studentu biedrības

RSU Asian Society

ASIR – Associazione Studenti Italiani a Riga (Association of Italian students in Riga)

Assyrian Student Association in Riga

RSU British and Irish Society

DSiADeutsche Studenten im Ausland (German Students Abroad)

RSU Portuguese Society

Yachad – Jewish / Israeli student society

Polish Student Association

Sadarbība

Agape studenti: Christian student interest group

ANSA – Association of Norwegian Students Abroad: Latvian Branch

EMSA – European Medical Students’ Association

Ibn Sina society

IFMSA – International Federation of Medical Students’ Association: Latvian Branch (LAMSA)

KEMSA – Kurdish European Medical Student Association

RiSLO – Riian Suomalaiset Lääketieteen Opiskelijat ry (Finnish Medical Students’ Association in Riga)

SLFSR – Sveriges Läkarförbund Student Riga (Swedish Medical Students' Association in Riga)

Satiec mūs!

Ja jums ir jautājumi, sūdzības vai priekšlikumi par akadēmiskajiem vai sabiedriskajiem jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar mums! Mēs esam atvērti jaunām idejām un priekšlikumiem.

Ja redzi kādu no ĀSA dalībniekiem universitātes gaiteņos, noteikti uzrunā, ja vēlies dalīties kādā idejā vai vienkārši pasveicināt! Mēs augstu vērtējam iespēju satikt un runāt ar studentiem.