Starptautiskā sadarbība

Ceturtdien, 1. martā, Rīgas Stradiņa universitātes ēdnīcā (Dzirciema ielā 16) plkst. 17.00 ikviens tiek aicināts iepazīt ķīniešu Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas, piedaloties tradicionālajos Lukturu svētkos.

lukturu-svetki-rsu-2017-07.jpg

Pasākumā atklāšanas vārdus teiks RSU rektors Aigars Pētersons, un tiek plānots, ka svētkus apmeklēs arī Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā Huans Juns.

Pasākuma programmā iecerēta RSU Ķīnas studiju centra vizuālā atskaite par paveikto aizvadītajā gadā, ķīniešu dziesmas Latvijas ķīniešu ansambļa Sirds melodija sniegumā, RSU Āzijas studentu asociācijas priekšnesums, RSU ķīniešu valodas studentu priekšnesumi – klasiskā Lukturu svētkiem veltītā dzeja, kā arī kaligrāfijas darbnīca un Lukturu svētku mīklu konkurss Atmini hieroglifa nozīmi.

lukturu-svetki-rsu-2017-01.jpg

Lukturu svētki iezīmē divas nedēļas ilgo ķīniešu Jaungada svinību beigas. Tie notiek pirmā mēneša piecpadsmitajā datumā, kad debesīs redzams pirmais gada pilnmēness. Atšķirībā no ķīniešu Jaungada, kurš tiek pavadīts ģimenes lokā un mājās, Lukturu svētki ir saviesīgi, pilsētas laukumos svinami, un jautrības dēļ tie gadu tūkstošiem bijuši Ķīnas jauniešu iecienītākie svētki.

Pasākumu rīko RSU Ķīnas studiju centrs.

Visi laipni aicināti piedalīties Lukturu svētkos!