Profesionālā pilnveide medicīnā un veselības aprūpē
Neiroloģija, neiroķirurģija

Ikgadējā starptautiskā neiroloģijas speciālistu konference – 7. Neirologu ziemas skola – notika 3. februārī tiešsaistē. Tajā piedalījās un par aktualitātēm neiroloģijā un neiroķirurģijā diskutēja vairāk nekā 200 speciālistu no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Neiroķirurģijas klīnikas, Rīgas Austrumu klīniskās slimnīcas klīnikas Gaiļezers, Siguldas Radioķirurģijas centra Sigulda, kā arī Tartu Universitātes slimnīcas neiroķirurģijas asociētais profesors Tenu Retseps (Tõnu Rätsep).

Konferenci atklāja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs profesors Andrejs Millers. Eksperti iepazinās ar šādiem priekšlasījumiem:

• Hemorāģisks insults klīniskā praksē
  • Intracerebrālu hematomu operatīvās terapijas indikācijas
  • Intakraniālu aneirismu ārstēšanas aktualitātes
  • Deep brain stimulation therapy for movement disorders
  • Spinal cord stimulation for the treatment of chronic neuropathic pain
  • Radioķirurģijas iespējas funkcionālu traucējumu ārstēšanā (trigeminālā neiralģija, funkcionāli kustību traucējumi)
  • Trigemināla neiralģija, ķirurģiskas ārstēšanas iespējas. Klīnisks gadījums
  • Moja-Moja slimības diagnostikas un ārstēšanas aktualitātes
  • Moja-Moja slimības ķirurģiskās ārstēšanas iespējas

Neirologu skolas organizētās konferences vairāku gadu garumā ir spējušas nodrošināt kvalitatīvu ārstu tālākizglītību. Kā ierasts, konferencē piedalās vadošie nozares speciālisti, un to apmeklē ļoti plašs ārstu loks, kuru vidū ir vairāku profesionālo asociāciju biedri. Ziemas skolas konferences organizē RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras docētāji sadarbībā ar RSU Tālākizglītības centru, Latvijas Neiroķirurgu biedrību un Neiroloģijas attīstības fondu.