Pārlekt uz galveno saturu
Starptautiskā sadarbība

Decembrī ir noslēdzies vebināru cikls par inovācijām slimnīcās, kuru organizēja Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas (EIT Health) Latvijas pārstāvniecība, kas atrodas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Šī gada vebināra cikla "EIT Health" Rīta sarunas (EIT Health Morning Talks) mērķauditorija bija Latvijas slimnīcu vadītāji, kuri savās institūcijās ievieš jaunus un modernus risinājumus.

mht_1200px_banner_clean.png

Cikla pirmajā vebinārā ar nosaukumu Slimnīcu pārveidošana inovācijām pieredzē dalījās divu lielāko Somijas universitāšu slimnīcu speciālisti: Helsinku Universitātes slimnīcas attīstības grupas vadītājs Peka Kāri (Pekka Kahri) un Oulu Universitātes slimnīcas Testēšanas un inovāciju departamenta vadītājs Tīmo Alalēkole (Timo Alalääkkölä).  
  
Savukārt otrā "EIT Health" Rīta saruna akcentēja telemedicīnas pakalpojumu nodrošināšanu slimnīcās, it īpaši Covid-19 pandēmijas apstākļos. Par telemedicīnas risinājumiem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pastāstīja tās valdes priekšsēdētājs Valts Ābols un Bērnu slimību klīnikas virsārste Ineta Grantiņa. No Lielbritānijas vebināram pievienojās Latviešu Ārstu un zobārstu apvienības valdes locekle Karīna Beinerte, kura pašlaik ir psihiatrijas rezidente Londonas veselības aprūpes sistēmā, un Kārlis Albergs, kurš ir Centrāllondonas Nacionālā veselības dienesta (Central London Community Healthcare NHS Trust) kvalitātes uzlabojumu koordinators. Šo vebināru EIT Health Latvijas pārstāvniecība organizēja sadarbībā ar Veselības ministriju un Latvijas Lielo slimnīcu asociāciju. 

Gada noslēguma "EIT Health" Rīta sarunas viesis bija Bāzeles Universitātes slimnīcas kvalitātes kontroles vadītājs un kardioķirurgs Florians Rūters (Florian Rüter) no Šveices. Viņš sniedza priekšlasījumu par efektīvu resursu izmantošanu augstvērtīgai pacientu ārstēšanas iznākumu sasniegšanai. 

Vebinārus moderēja RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone. 

Katrā "EIT Health" Rīta sarunā piedalījās 50 līdz 70 slimnīcu un citu veselības aprūpes iestāžu vadītāji, aktīvi uzdodot jautājumus un komentējot slimnīcu darba procesus. Dalībnieki pārstāvēja Rīgas klīniskās universitāšu un citas slimnīcas, reģionālās un specializētās slimnīcas, kā arī citas veselības aprūpes iestādes.

"Priecājos par Latvijas pārstāvniecības veiksmīgo pieredzi. Pasākumu izvēlētā tematika, referenti un dalībnieku skaits bija iespaidīgi. Ieviešot šo vebināru ciklu dažādos Eiropas reģionos, gribējām sasniegt tieši šādu rezultātu – izveidot veselības aprūpes ekspertu kopienu, kas ir pamats jebkurai tālākai darbībai.

Ir svarīgi piedāvāt iespēju veselības aprūpes ekspertiem satikties. Ceru, ka Latvijas pārstāvniecība dalīsies savā labajā praksē par Rīta sarunu cikla organizēšanu ar citiem Eiropas reģioniem, jo vēlamies nodrošināt šīs iniciatīvas ilglaicīgumu," sacīja EIT Health reģionālās inovāciju shēmas vadītāja Monika Tota (Mónika Tóth).

"EIT Health" Rīta sarunu cikls ir jauna izglītojoša programma, kuru EIT Health rīko 14 dažādos Eiropas reģionos, adaptējot vebināra tematiku katra reģiona veselības aprūpes vajadzībām. Šī programma Latvijas slimnīcu vadītāju mērķauditorijai tiks turpināta arī nākamajā gadā. 

EIT Health Latvijas pārstāvniecības darbu koordinē RSU Starptautisko sakaru departaments.