Rezidentūra
Uzņemšana

Lai veselības aprūpes nozari stiprinātu ar jauniem speciālistiem, Latvijā patlaban norisinās ikgadējais konkurss par valsts budžeta studiju vietām rezidentūrā. Noslēdzoties konkursa pirmajam etapam, studiju uzsākšanai 2022./2023. akadēmiskajā gadā dažādās rezidentūras specialitātēs kopumā saņemti 569 pieteikumi no 366 reflektantiem, kas pretendē uz 246 valsts budžeta vietām.

Studijām pamatspecialitātēs pieteikušies 345 reflektanti, lai gan Veselības ministrija pamatspecialitātēm plānojusi 225 valsts budžeta vietas. Tas norāda, ka šogad 120 jaunie ārsti nevarēs uzsākt valsts budžeta finansētās studijas vietu nepietiekamības dēļ.

Kā norāda Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Rezidentūras studiju fakultātē, šogad pieprasītākās specialitātes ar visaugstāko konkursu uz vienu studiju vietu ir dermatologs, venerologs, oftalmologs, gastroenterologs, neirologs, psihoterapeits, otolaringologs, kardiologs un endokrinologs, kā arī divas zobārsta specializācijas – endodontists un periodontologs. Savukārt reflektantu zemā pieprasījuma dēļ nav aizpildītas 14 vietas tādās specialitātēs kā geriatrs, bērnu ķirurgs, tiesu medicīnas eksperts, tiesu psihiatrijas eksperts, onkoloģijas ginekologs, bērnu infektologs, bērnu kardiologs un neonatologs.

Konkursa otrais etaps – intervijas – noritēs augusta pirmajā nedēļā pēc tam, kad būs veikta pieteikumu izvērtēšana, piešķirot punktus par studiju sekmēm un zinātnisko darbību. Uzņemšanas galarezultātus plānots izziņot 11. augustā.

Vienoto uzņemšanu rezidentūrā atbilstoši MK noteikumiem Nr. 685 Rezidentu uzņemšanas, sadales un rezidentūras finansēšanas kārtība jau kopš 2019. gada ar augstskolu vienotās uzņemšanas komisijas starpniecību kopīgiem spēkiem organizē RSU un Latvijas Universitāte.