Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

30. novembrī notika NordPlus Adult finansētā projekta tiešsaistes konference Vecums nav šķērslis – II. Projektu īsteno Latvijas Pieaugušo apvienība, Rīgas Stradiņa universitāte, Tartu Universitāte (Igaunija), Krāslavas senioru skola, Kuldīgas senioru skola, Balvu NVO Azote, Harjumā NVO 65B (Igaunija), Traķu izglītības centrs (Lietuva), Ķēdaiņu Vecās trešās paaudzes universitāte (Lietuva) un Lietuvas Pensionāru federācija. No RSU puses projekta realizācijā iesaistīta Labklājības un sociālā darba katedra.

Konferencē tika apstiprinātas vairākas mācību programmas.

Tematiskās apmācības paredzētas šādos virzienos:

• digitālo tehnoloģiju lietošana – sociālie tīkli, drošība internetā, fotogrāfiju digitalizēšana, fotoalbūmu izveidošana;
  • sociālā aktivitāte, pilsoniskā sabiedrība, sociālās palīdzības tīkla veidošana, brīvprātīgais darbs;
  • atmiņas trenēšana un nepieciešamās kompetences mūžizglītībai;
  • izometriskie vingrinājumi un fizioterapeita ieteikumi fiziskām aktivitātēm;
  • prasmju pielietošana maršrutu izstrādāšanā – kartes izveidošana ar interesanto objektu atrašanās vietām;
  • praktiski sociālie un garīgie aspekti, komunikācijas veidošana starp dažādām paaudzēm;
  • juridiskās pamatprasmes – likumi, cilvēka tiesības, patērētāju aizsardzība;
  • pamatzināšanas par veselības aizsardzības sistēmu;
  • dzimtas koka veidošana.

Starptautiskā projekta mērķis ir apmācīt pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus dažādos tematiskajos virzienos, lai celtu pensionāru dzīves kvalitāti Baltijā. Metodisko mācību materiālu izstrāde paredzēta nākamā pusgada laikā.