2004. gadā dibinātā Labklājības un sociālā darba katedra ir Eiropas Sociālā darba skolu asociācijas (EASSW) locekle.

Pirmie studenti katedras bakalaura studiju programmā Sociālais darbs sāka studijas 2005. gada rudenī, pusgadu vēlāk – 2006. gada pavasarī – studijas sāka arī pirmie maģistranti.

Katedras mācībspēki

Katedras komandas kodolu veido katedras vadītāja Lolita Vilka, docētāji Mārtiņš Moors, Marika LotkoLiāna Deklava, Ilze Trapenciere, Anna Broka, Silva Rupaine, Helmuts Caune, Ginta Vēja, Reinis Vilciņš, Iveta Dūma, Maruta Pranka, metodiķe Dagnija Staķe, speciāliste mācību jautājumos Anita Ābele un biroja vadītāja Paula Bojarčenko.

Mērķis un pamatuzdevumi

Labklājības un sociālā darba katedras stratēģiskā attīstība ir vērsta uz augstas kvalitātes sociālā darba izglītības nodrošināšanu sociālā darba nozarē, sociālā darbinieka profesijas prestiža veicināšanu sabiedrībā, pētniecību, starptautisku kontaktu un sadarbības attīstīšanu.

Galvenie darbības virzieni

• Pamatstudijas profesionālā bakalaura grāda un sociālā darbinieka kvalifikācijas iegūšanai
  • Maģistra studijas profesionālā maģistra grāda iegūšanai
  • Trešā līmeņa studijas doktorantūrā, sociālās politikas un sociālā darba organizācijas apakšnozarē