Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Attīstība
Darbiniekiem
Uzņemšana

Pirmdien, 24. jūlijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika ekspertu vizīte profesionālās maģistra studiju programmas Ekonomiskās drošības aizsardzība licencēšanai. Programma ir izstrādāta ilgtermiņa konsorcija Iekšējās drošības akadēmija ietvaros, kurā bez RSU ietilpst arī Iekšlietu ministrija, Valsts policijas koledža un Latvijas Universitāte (LU). Iepriekš tika licencēta maģistra studiju programma Ekonomiskā drošība, kuru RSU Juridiskā fakultāte sāka realizēt šā gada 6. februārī.

Vizītes sākumā eksperti – Rīgas Tehniskās universitātes asoc. prof. Māris Jurušs, Latvijas darba devēju konfederācijas pārstāvis Jānis Pumpiņš un Latvijas Studentu apvienības pārstāvis Deniss Celuiko – tikās ar RSU prorektoru akadēmiskajā darbā asoc. prof. Dinu Šmitu un Pedagoģiskās izaugsmes centra Studiju inovāciju un attīstības nodaļas vadītāju Matīsu Sīli. Tikšanās laikā ekspertus iepazīstināja ar RSU attīstību, Juridiskās fakultātes sasniegumiem un nākotnes plāniem, kā arī notika diskusija par studiju programmu Ekonomiskās drošības aizsardzība.

Turpmākās vizītes laikā eksperti tikās ar studiju programmas Ekonomiskās drošības aizsardzība direktora p. i. un Juridiskās fakultātes dekānu prof. Jāni Grasi un docentu Valdi Voinu, kurš ir studiju virziena Iekšējā drošība un civilā aizsardzība vadītājs. Pēc tam sekoja tikšanās ar studiju programmas mācībspēkiem, kā arī iepazīšanās ar RSU materiāli tehnisko bāzi un piedāvātajām iespējām, to vidū simulācijas iekļaušanu studiju procesā.

Rakstveida atsauksmes par studiju programmu savulaik jau bija sniegusi Valsts policija, Ģenerālprokuratūra un Latvijas Juristu apvienība, norādot, ka izstrādātā studiju programma tiesību aizsardzības sistēmas darbiniekiem dos iespēju iegūt nepieciešamās prasmes, zināšanas un kompetences, lai nodrošinātu ekonomiskās drošības aizsardzību.

Kā darba devēju un sadarbības partneru pārstāvji ekspertu vizītē piedalījās Valsts policijas priekšnieka p. i. Andrejs Grišins, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire un Personāla vadības un administratīvā departamenta direktore Daiga Piebalga, Valsts policijas Personālā pārvaldes Personāla profesionālās pilnveides koordinācijas nodaļas vecākā speciāliste Līga Dimante, Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs, Latvijas Juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka. Konsorcija sadarbības partnerus no Valsts policijas koledžas pārstāvēja direktora vietniece Anita Fišere, bet no LU – Juridiskās fakultātes dekāne Kristīne Strada-Rozenberga.

Apmeklējuma noslēgumā eksperti iepazīstināja RSU pārstāvjus ar sākotnējo ziņojumu. Pēc dokumentu analīzes un secinājumu apkopošanas sekos gala vērtējums.