Pārlekt uz galveno saturu
Komunikācija un mediji

12. martā Vidzemes augstskolā tikās 10 nacionālo un reģionālo mediju pārstāvji, lai pilnveidotu savas profesionālās zināšanas un prasmes par trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos. Apmācībās tika apgūtas tēmas par medijpratību, virzīšanas tehnikām žurnālistu darbā un melu dekonstrukciju.

rsu_via_projekts.pngProjekta partneri ir pārliecināti, ka apmācības par trešo valstu pilsoņu sociālās iekļaušanas jautājumiem, ietekmēs masu mediju profesionāļu darbu ilgtermiņā visos Latvijas reģionos. Tās liks radīt jaunas pieejas, izmainot mediju satura kvalitāti, sekmējot tādu žurnālistikas stūrakmeņu nostiprināšanu kā mediju ētika, redakcionālā atbildība, žurnālistikas ētika, plurālisms, daudzveidība mediju saturā u. c. Mācību kurss tiks īstenots izmantojot  metodiku, kas nodrošina apmācāmajiem autentisku pieredzi apmācību procesā. Tika izmantotas lomu spēles un citas interaktīvas studiju metodes, kuru scenāriju izstrādi un pilotēšanu nodrošinās projekta partneris Vidzemes Augstskola.

Šā projekta mērķis ir veicināt to trešo valstu pilsoņu, kuri likumīgi uzturas Latvijā, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, iesaistot šajā procesā nacionālo un reģionālo mediju pārstāvjus. Projekta ietvaros notiks mācības Rīgā, Daugavpilī, Liepājā un Valmierā un paredzētas diskusijas, ekspertu vizītes un mediju profesionāļu pieredzes apgūšana ārvalstīs.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas fakultāte un Vidzemes Augstskola. Projektā piedalās laikraksts Bauskas Dzīve, Chayka.lv, laikraksts Kurzemnieks un Kurzemes Vārds, Latgales reģionālā televīzija, laikraksts Neatkarīgās Tukuma Ziņas, izdevniecība Žurnāls "Santa", interneta ziņu portāls TVNET, Vidusdaugavas Televīzija un Vidzemes Televīzija.

rsu_via_projekts_par.png