Atbildīgas, daudzveidīgas un kvalitatīvas žurnālistikas attīstība Latvijas nacionālajos un reģionālajos masu medijos, veicinot trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos Latvijā

Projekta/līguma nr.
PMIF/7/2019/2/01
Projekta finansējums
318 115,43 EUR, no kā 238 586,57 EUR ir Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda līdzfinansējums un 79 528,86 EUR valsts budžeta līdzfinansējums
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
02.01.2020. - 31.12.2020.

Veicināt trešo valstu pilsoņu, kuri likumīgi uzturas Latvijā, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, iesaistot šajā procesā masu medijus. Veidot sabiedrības izpratni un veicināt konstruktīvu dialogu starp trešo valstu pilsoņiem un sabiedrību, sekmēt masu mediju sniegtās informācijas kvalitātes un satura pieejamības uzlabošanos par trešo valstu pilsoņu sociālās iekļaušanas jautājumiem.

Apraksts

Projektā darbs noritēs ar vismaz 30 Latvijas nacionālo un reģionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, iesaistot vismaz 10 mediju organizācijas, kas iedziļināsies tādās tēmās kā medijpratība un kritiskā domāšana, melu dekonstrukcija, naida runa, vizuālā komunikācija un migrācijas atspoguļojums, kā arī migrācijas un sabiedrības veselības stereotipi medijos. Tāpat projekta laikā reģionos noritēs diskusijas par migrācijas ietekmi uz kultūru, mediju ētiku migrācijas atspoguļojumā, ziņu dekonstrukciju un migrācijas problēmām Latvijas pierobežā. Lai gūtu starptautisku pieredzi un zināšanas, projektā tiks nodrošināti braucieni uz Vāciju (Deutsche Welle) un Maltu, lai iepazītu trešo valstu pilsoņu sociālo integrāciju. Pēc braucieniem taps kvalitatīvi raksti un sižeti.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas fakultāte un Vidzemes Augstskola. Projektā piedalās laikraksts Bauskas Dzīve, Chayka.lv, laikraksti Kurzemnieks un Kurzemes Vārds, Latgales reģionālā televīzija, laikraksts Neatkarīgās Tukuma Ziņas, izdevniecība Žurnāls "Santa", interneta ziņu portāls TVNET, Vidusdaugavas Televīzija un Vidzemes Televīzija.

Projekta aktualitātes

Stereotipi: mediju loma to radīšanā un izplatīšanā

RSU un Vidzemes Augstskolas īstenotais projekts mediju profesionāļiem ir noslēdzies

RSU un Vidzemes Augstskolas eksperti vada mediju profesionāļu apmācības attālināti