Starptautiskā sadarbība

15. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notika Itālijas Zinātnes diena 2019 ar mērķi atzīmēt Itālijas sasniegumus zinātnē un tehnoloģiju attīstībā, kā arī stiprināt sadarbību starp Itālijas un citu valstu zinātniekiem. Pasākums tiek organizēts vienlaikus dažādās pasaules valstīs dienā, kad tiek svinēta izcilā itāļu renesanses izgudrotāja un gleznotāja Leonardo da Vinči dzimšanas diena.

Pasākumu Rīgā organizēja Itālijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar RSU un Vita-Salute San Raffaele universitāti (UniSR) Milānā. Itālijas Zinātnes diena ir šīs valsts vairāku ministriju kopēja iniciatīva.

Šī gada pasākuma tematika bija medicīna, tādēļ UniSR universitātes slimnīcas zinātnieki iepazīstināja pasākuma viesus ar savu zinātnieku komandu pētījumu rezultātiem. Prof. Stefano Frāra (Stefano Frara) sniedza prezentāciju par hormonu lomu skeleta sistēmas veselībā, savukārt prof. Federika Agosta (Federica Agosta) apskatīja neirodeģeneratīvo  stāvokļu attēlošanu (imaging), izmantojot magnētiskās rezonanses tomogrāfiju (MRT).

Kā pasākuma pieņemšanā atzina Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči (Sebastiano Fulci), visciešākā sadarbība starp valstīm rodas, veidojot kontaktus tādās jomās kā izglītība, zinātne un kultūra. Viņš īpaši izcēla 2017. gadā aizsākto RSU sadarbību ar UniSR, kas ir viena no vadošajām Itālijas akadēmiskajām un zinātniskajām institūcijām.

“Esam ļoti gandarīti par veiksmīgo sadarbību ar UniSR Erasmus programmas ietvaros. Tā sniedz mūsu rezidentiem prakses iespējas specializēties vienā no vadošajām Itālijas slimnīcām. Kad RSU rezidenti atgriežas no San Raffaele, viņi vienmēr atzinīgi izsakās par iespēju apgūt prasmes un zināšanas, kuras nav pieejamas Latvijā, it īpaši tādā jomā kā mākslīgā intelekta izmantošana ķirurģijā,” tā RSU Starptautisko sakaru departamenta (SSD) direktore Baiba Pētersone.

SSD izsaka pateicību Itālijas vēstniecībai Latvijā, it īpaši S. Fulči kungam, un UniSR kolēģiem par nozīmīgo atbalstu Itālijas Zinātnes dienas 2019 organizēšanā.