Pamatstudijās RSU visas budžeta vietas aizpildītas Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Uzņemšana

Lai gan Latvijas vidusskolas šogad absolvējuši par 7 % mazāk skolēnu nekā pērn, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) veiksmīgi noslēgusi vasaras uzņemšanu pamatstudiju programmās. Vasaras uzņemšanā unikālais vietējo studētgribētāju pieteikumu skaits RSU ir 2478, bet kopējais pieteikumu skaits RSU līdz 11. jūlijam bija 3782. Līdzīgi kā pērn, visas RSU budžeta vietas šogad pamatstudiju uzņemšanā ir aizpildītas, turklāt atsevišķās programmās uz vienu vietu pretendējuši pat vairāk nekā 10 reflektantu.

Studētgribētāju izvēle šogad lielus pārsteigumus nav nesusi. Starp nemainīgi populārākajām RSU studiju programmām ir MedicīnaFizioterapijaErgoterapijaFarmācijaZobārstniecība un Uzturs. Savukārt starp sociālo zinību populārākajām bijušas bakalaura studiju programma TiesībzinātneMultimediju komunikācijaStarptautiskais mārketings un reklāma, kā arī Starptautiskās attiecības – Eiropas studijas.

Lielākais konkurss uz vienu studiju vietu šogad bijis studiju programmā Uzturs, pārsniedzot 11 pretendentus uz vienu vietu. Arī fizioterapijā un ergoterapijā uz vienu studiju vietu pretendējuši attiecīgi astoņi un septiņi studētgribētāji. RSU studiju programmā Medicīna, uz kuru saņemti vairāk nekā 600 pieteikumi, pretendentu skaits uz vienu vietu sasniedzis trīs.

Tā kā RSU patlaban turpinās gan topošo maģistrantu un doktorantu, gan ārvalstu studentu uzņemšana, precīza informācija par uzņemšanu būs pieejama augusta noslēgumā.

Elektroniskie pieteikumi maģistrantūras studijām tiek gaidīti līdz 11. augustam, bet studijām doktorantūrā – līdz 18. augustam. Plašāk par uzņemšanu uzzināsiet šeit.