Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir nākusi pretī saviem studentiem, kas apmetušies dienesta viesnīcās attālināto studiju laikā. Studenti var pārtraukt īres līgumu, vai arī uz laiku apturēt tā darbību.

Ārkārtējās situācijas laikā vai arī laikā, kad tiek izsludināti ierobežojumi, kas skar mācību procesu klātienē, studenti īres līgumu var pārtraukt pirms laika, un augstskola atmaksā studenta iemaksāto drošības naudu. Savukārt, ja īrnieks vēlas saglabāt īres tiesības uz šo telpu, pandēmijas laikā augstskola arī pieļauj īres līguma darbības iesaldēšanu. Īres līguma apturēšanas laikā īrnieks neuzturas dienesta viesnīcā, bet maksā īres maksu 25 % apmērā.

Ja īrniekam jāievēro pašizolācija vai sekojoša izolācija ārpus dienesta viesnīcas un iepriekš noslēgtā īres līguma termiņš ir vismaz trīs mēneši, skaitot no pašizolācijas sākuma, īres maksa netiek aprēķināta.

Īres līgumu var apturēt, piemēram, līdz ārkārtējā stāvokļa atcelšanai Latvijā, līdz mācību procesa ierobežojumu atcelšanai vai līdz pašizolācijas vai izolācijas termiņa beigām un tamlīdzīgos gadījumos.

Šāgada jauninājums ir kompensācija par naktsmītnes izdevumiem līdz 110 eiro apmērā, ja persona no ārvalstīs esošās mājvietas atgriežas Latvijā un tai pirms ierašanās dienesta viesnīcā ir jāievēro pašizolācija. Līdz šim īrnieki, kuri atgriezās dienesta viesnīcā no ārvalstīm jeb savām mītnes zemēm, kuras ir Slimību profilakses kontroles centra sarakstā kā riska valstis, bija jāievēro desmit dienu pašizolācija. Jāatzīmē, ka par desmit dienu pašizolāciju ārpus dienesta viesnīcas īres maksa netika pieprasīta.

Arī šajā gadā RSU saglabāja šo punktu, taču pēc studentu lūguma ir izveidots vēl viens atbalsta mehānisms – RSU šīm personām kompensē pašizolācijas laika naktsmītnes izdevumus līdz 110 eiro. Kompensācijai var pieteikties semestra laikā vienu reizi.