Atzinība

9. februārī kultūras pilī Ziemeļblāzma notika Gada balvas medicīnā 2017 pasniegšanas ceremonija, kas ir nozīmīgākais gada notikums medicīnas nozarē. Balvu ik gadu februārī pasniedz Latvijas Ārstu biedrība. Par Gada docētāju medicīnā studenti atzinuši Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) asociēto profesori Dzintru Kažoku.

Gada balva medicīnā tika pasniegta 13 nominācijās, no kurām septiņās uzvarētājus noteica Latvijas iedzīvotāji elektroniskajā balsojumā. No 2017. gada 1. decembra līdz šā gada 14. janvārim ikviens varēja nobalsot par savu labākā mediķa kandidātu nominācijās Gada ārsts, Gada zobārsts, Gada farmaceits, Gada funkcionālais speciālists, Gada ārsta palīgs, Gada māsa un Gada vecmāte. Šogad tika saņemtas 12 225 balsis.

Balvu Gada vecmāte Dobeles un apkārtnes slimnīcas vecmātei Rasmai Kaminskai, kura šai nominācijai bija izvirzīta jau otro gadu pēc kārtas, pasniedza Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors Aigars Pētersons.

Aigars_Petersons_Gada_balva_medicina_2017-05-lead.jpg

Foto no Latvijas Ārstu biedrības arhīva

Gada balva medicīnā tika pasniegta arī nominācijā Gada docētājs medicīnā, kurā par saviem docētājiem balso medicīnas studenti. Visvairāk balsu šogad ieguva RSU Anatomijas un antropoloģijas institūta Morfoloģijas katedras asociētā profesore Dzintra Kažoka.

Dzintra_Kazoka_Gada_balva_medicina04-lead.jpg

"RSU asociētā profesore Dzintra Kažoka (foto ar ziediem rokā) ar savu smaidu, empātiju un iedvesmu ir palīdzējusi studentiem spert pirmos un grūtākos soļus medicīnā, jo tieši anatomija ir medicīnas zināšanu pamatā," atzinuši medicīnas studenti. Foto no Latvijas Ārstu biedrības arhīva

Balvu Dzintrai Kažokai pasniedza RSU studentes Lauma Putniņa un Laura Bajāre, sakot: "Gada docētāja balva ir veids, kā medicīnas studenti pateicas par ieguldīto darbu saviem skolotājiem."

Gada_balva_medicina_2017-04.jpg

Foto no Latvijas Ārstu biedrības arhīva

Šogad balva tika pasniegta astoto reizi, un katras nominācijas uzvarētājs saņēma galveno balvu – mākslinieka Armanda Jēkabsona veidotu statueti Dzīvības asnu, kas ir kā atgādinājums par dzīvības un veselības vienotību.

VIDEO: Gada balvas medicīnā 2017 pasniegšanas ceremonija