Ziņas

Ar 118 balsīm “par” trešdien, 23. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulces sanāksmē par augstskolas rektoru uz otru termiņu ievēlēts pašreizējais rektors profesors Aigars Pētersons.

Rektora vēlēšanas šogad pirmo reizi noritēja pēc jaunās Augstskolu likumā minētās kārtības, kas paredz, ka rektora amata konkursu rīko RSU padome. Atklātā starptautiskā konkursā, kas noritēja vairāku mēnešu garumā, startēja trīs kandidāti, tai skaitā arī ārvalstu pārstāvis. Konkursa otrajā kārtā padome padziļināti vērtēja divus kandidātus, savukārt pēc atlases procesa balsojumam Satversmes sapulcē tika virzīts viens pretendents – pašreizējais rektors profesors A. Pētersons, kura esošo pilnvaru termiņš noslēgsies šā gada 31. decembrī.

Kopumā sēdē 23. novembrī piedalījās 119 Satversmes sapulces dalībnieki. Sēde bija atklāta arī augstskolas darbiniekiem un studentiem, kuri vēlēšanām varēja sekot līdzi gan klātienē, gan tiešsaistē. Pēc balsošanas kārtības izklāsta un balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšanas RSU padomes priekšsēdētājs un nominācijas komisijas pārstāvis Reinis Bērziņš sniedza ziņojumu par padomes izraudzīto kandidātu. Tam sekoja amata pretendenta prof. Pētersona redzējums par RSU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados, kā arī Satversmes sapulces delegātu – gan vietējo un ārvalstu studentu, gan mācībspēku – jautājumi. Kandidāta izvērstais redzējums par augstskolas stratēģisko attīstību ikvienam interesentam bija pieejams publiski jau iepriekš.

RSU Satversmes sapulci veido 130 augstskolas pārstāvji, kuru vidū ir gan RSU akadēmiskais un administratīvais personāls, gan studenti. Ievēlēšanai rektora amatā pretendentam jāiegūst vairāk nekā puse Satversmes sapulces locekļu balsu.