Starptautiskā sadarbība
Jubilejas

erasmus_plus.pngŠogad aprit piecpadsmit gadi kopš Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aktīvas dalības Eiropas Komisijas Erasmus programmā. Par godu šim notikumam RSU Starptautisko sakaru departaments (SSD) rīko vairākus pasākumus, kuri akcentēs Erasmus programmas nozīmīgumu. Pasākumu programma noslēgsies 18. oktobrī ar svinīgo pieņemšanu un foto kolāžas atklāšanu.

"Erasmus programma ir viens no Eiropas kopējās idejas veiksmīgākajiem projektiem. Tā ir devusi iespēju iegūt starptautisko pieredzi neskaitāmiem Eiropas un tās sadarbības reģionu pilsoņiem," saka RSU SSD direktore Baiba Pētersone. "Erasmus programma ir bijusi arī nozīmīgs RSU internacionalizācijas virzītājspēks. Kopš 2003. gada, kad Erasmus studiju apmaiņās uz Kārdifas universitāti Lielbritānijā devās pirmie RSU Zobārstniecības fakultātes studenti, Erasmus programmas iespējas ir izmantojuši vairāk nekā 1100 RSU studentu, savukārt 529 sadarbības augstskolu studenti ir ieradušies apmaiņas studijās uz RSU."

Pirmdien, 1. oktobrī, RSU mājaslapā tiks atvērta jauna sadaļa, kas ietvers Erasmus pieredzes stāstu datubāzi, kas interesentiem ļaus  iepazīties ar Erasmus programmas absolventu pieredzi studiju un prakses mobilitātēs ārvalstīs. Šī datubāze varētu īpaši interesēt RSU studentus, kuri ir nolēmuši doties Erasmus mobilitātē, jo datubāzē pieejamie pieredzes stāsti akcentēs praktiskos aspektus – studiju plāna sagatavošana, mācību procesa organizācija, sadzīve, kultūra utt. –, kas saistīti ar adaptāciju RSU sadarbības augstskolās.

Otrdien, 9. oktobrī, RSU studenti un rezidenti, kuri ir piedalījušies Erasmus programmā, tiek aicināti uz Erasmus programmas absolventu pieredzes vakaru. Pasākumā absolventi atskatīties uz Erasmus mobilitātes laikā iegūto pieredzi, kā arī varēs piedalīties RSU Erasmus vēstnešu kustības veidošanā. Erasmus vēstnešu kustības mērķis ir sniegt atbalstu RSU studentiem, kuri tikai plāno doties Erasmus studiju un prakšu mobilitātēs uz ārvalstīm, un palīdzēt RSU sadarbības augstskolu studentiem, kuri ierodas RSU, veiksmīgāk integrēties universitātē un Latvijā.

Līdz trešdienai, 7. oktobrim, RSU personāls var pieteikties Erasmus pieredzes vizītēm partneraugstkolās 2018./2019. studiju gadā. Pieteikumus iespējams iesniegt gan viesdocēšanas, gan pieredzes apmaiņas vizītēm. Plašāka informācija par pieteikšanos.

Sestdien, 13. oktobrī, Erasmus studenti no RSU sadarbības augstskolām, kuri šajā semestrī studē RSU, dosies ekskursijā uz Līgatni. Pirmā ekskursija uz Jūrmalu, kuras laikā Erasmus studenti ne tikai apskatīja pilsētu, bet arī piedalījās sporta un erudīcijas spēlēs, notika 15. septembrī. Ekskursiju mērķis ir iepazīstināt Erasmus apmaiņas studentus ar Latviju. Ekskursiju organizēšanā aktīvi iesaistās arī RSU Studējošo pašpārvalde.

Ceturtdien, 18.oktobrī, pasākumu programma noslēgsies ar svinīgo pieņemšanu un foto kolāžas atklāšanu. Dalību šajā pasākumā lūdzu pieteikt līdz 12. oktobrim, reģistrējoties šeit.