Stipendijas

9. jūlijā P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) pasniedza Prof. Ilmāra Lazovska piemiņas fonda stipendiju deviņiem vecāko kursu medicīnas studentiem, arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem. Kopējais šā gada atbalsts ir 6000 USD.

LAZA_stipendijas_09072018-lead.jpg

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda 2018. gada stipendiāti Vineta Viktorija Vinogradova (RSU), Daiga Marnauza (RSU), Svjatoslavs Kistkins (LU), Vita Lāčplēse (RSU), Ilze Leve (RSU), Ilva Bikanova (RSU), Krista Krūmiņa (RSU), Egija Mičule (LU) kopā ar LĀZA valdi: Kamenu Kaidaku, Kasparu Tūteru, Uģi Gruntmani, Zaigu Alksni-Phillips, Ēriku Niedrīti un Gundaru Katlapu. Foto: Jānis Brencis

Ārsts Ēriks Niedrītis bija Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda izveides iniciators un visus šos gadus vada fondu. Savā uzrunā stipendiātiem viņš pieminēja to atvērtību un domu skaidrību, kas bija raksturīga latviešu ārstam Ilmāram Lazovskim un viņa dzīvesbiedrei ārstei Edītei Lazovskai, un to saskaņu, kādu varēja baudīt Amerikā un Kanādā esošie latvieši sarunās ar saviem viesiem no Latvijas Atmodas pirmajā gadā. Ziņa par profesora Ilmāra Lazovska nāvi 2003. gadā rosināja domu par viņa piemiņas saglabāšanu. Tā radās Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds. 67 Latvijas studenti jau ir saņēmuši fonda finansiālu atbalstu.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju (1000 USD) šogad ieguvuši četri Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti, no kuriem trīs ir RSU studenti: Ilva Bikanova, Krista Krūmiņa un Ilze Leve.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendiju (400 USD) no RSU ieguvuši Daiga Marnauza, Lauma Putniņa, Vita Lāčplēse un Vineta Viktorija Vinogradova.

Kā piemiņu par šo dienu ikviens no stipendiātiem saņēma arī grāmatu Tā mēs atgriežamies... par anatomu un antropologu Jēkabu Prīmani. Grāmatas izdošanu 2017. gadā atbalstīja LĀZA. Bet profesora dzīvesbiedres Edītes Lazovskas īpašo balvu – prof. Ilmāra Lazovska grāmatu Klīniskie simptomi un sindromi – šogad saņēma RSU studente Krista Krūmiņa, kuras nākotnes sapnis ir būt par ginekoloģi. Grāmatu pasniedza Ilmāra Lazovska meita prof. Māra Grudule un mazbērni – Anna un Jānis Lazovski.

LAZA_stip_Krumina_9.07.2018.JPG

No kreisās: ar I. Lazovska grāmatu "Klīniskie simptomi un sindromi" rokās LĀZA stipendiāte un RSU studente Krista Krūmiņa, Jānis Lazovskis, Anna Lazovska un prof. Māra Grudule. Foto: Kaspars Tūters

Stipendiātus sveica arī LĀZA prezidents Uģis Gruntmanis un valdes loceklis Kaspars Tūters, RSU Medicīnas fakultātes dekāne Jana Pavāre u. c. Šā gada stipendiāte Lauma Putniņa (RSU) bija atsūtījusi pateicības vēstuli no Insbrukas, kur viņa pašlaik, pateicoties LĀZA atbalstam, iziet savu vasaras praksi Kardioloģijas centrā.

Plašāk par LĀZA, tās mērķiem un iespējām tos atbalstīt

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.