Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

Labklājības un sociālā darba katedrā šā akadēmiskā gada pavasara semestrī strādās Seilemas Valsts universitātes (Salem State University, ASV) profesore sociālajā darbā Zoī Keslere (Zoë Kessler, attēlā).

zoe_kessler_mitc.png

2021. gadā viņa aizstāvēja savu promocijas darbu Latvijas bērnunamos dzīvojušo jauniešu dzīves gaitas. Raksturojot savu pētniecisko interesi par bērnunamu jauniešu dzīvi, Z. Keslere atklāj, ka sociālā darbinieka karjeras veidošanā virzītājfaktors bija viņas personīgā pieredze, strādājot sociālā darba priekšējās līnijās.

Z. Keslere ir Fulbraita stipendiāte un turpinās pētīt deinstitucionalizācijas procesu Latvijā un bērnunamos dzīvojušo jauniešu dzīves stāstus un dzīves trajektorijas.

Labklājības un sociālā darba katedras docētājiem un studējošajiem būs iespēja iepazīties ar Z. Kesleres pētījuma rezultātiem, kā arī kopīgi īstenot projektu Fotobalsis, kas sniegs ieskatu bērnunamu jauniešu dzīves situācijās un lauzīs stereotipus attiecībā uz bērnunamos mītošajiem bērniem. Jauniešu darbi būs redzami fotogrāfiju izstādē RSU, Seilemas Valsts universitātē un, iespējams, citur.