Ziņas

25. janvārī notika šāgada pirmā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) atvērto durvju diena ar mērķi iepazīstināt potenciālos ārvalstu reflektantus ar universitāti un tās piedāvātajām studiju iespējām angļu valodā. Pasākums, kuru angļu valodā organizē RSU Starptautisko sakaru departaments (SSD), ietver plašu programmu – interaktīvu prezentāciju, jautājumu un atbilžu sesiju ar SSD darbiniekiem un RSU ārvalstu studentu pārstāvjiem, vizīti uz RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru un zobārstniecības preklīniku, Stomatoloģijas institūtu, mikrobioloģijas laboratorijas un kopmītņu apskati, universitātes galvenās ēkas apmeklējumu un individuālas konsultācijas.

Uz pasākumu, kas notiek vairākas reizes katru semestri, regulāri ierodas 20–70 interesentu no ārvalstīm. Galvenokārt, viņi pārstāv tādas valstis kā Vācija, Zviedrija, Somija, Norvēģija, Itālija, Lielbritānija un Nīderlande, bet jaunieši, dažkārt kopā ar ģimenēm, ierodas arī no tālākām zemēm – Izraēlas, ASV, Taivānas un Indijas.

“Atvērto durvju dienas ir nozīmīgas, jo ļauj jauniešiem personīgi iepazīties ar RSU. Bieži mēs dzirdam, ka tieši pēc atvērto durvju dienu apmeklējuma viņi izvēlas pieteikties studijām universitātē. Starptautiskā konkurence augstākās izglītības jomā ir ļoti liela, tādēļ ir svarīgi, ka katrs interesents saņem personalizētu konsultāciju un uzmanību,” tā SSD Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs Māris Ginters.

Šajā semestrī ir plānotas četras atvērto durvju dienas. Nākamais pasākums notiks martā.

Ārvalstu reflektanti studijām RSU var pieteikties divas reizes gadā. Pieteikšanās studijām septembrī sāksies 1. martā.

Pašlaik RSU studē vairāk nekā 2350 ārvalstu studenti no 56 valstīm. Viņi apgūst medicīnas, zobārstniecības, māszinību un rehabilitācijas pamatstudiju programmas, kā arī maģistra studiju programmas Sabiedrības veselība un Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem.

Open_Days_janv2019.jpg