Starptautiskā sadarbība
Sabiedrības veselība

Novembra pēdējā nedēļā Ģentes Universitātē Beļģijā ANSER (Academic Network on Sexual and Reproductive Health Policy) biedri, tostarp Rīgas Stradiņa universitāte, izvērtēja kopējo pētniecības projektu gaitu, kā arī seksuālās un reproduktīvās veselības (SRV) problēmas Eiropā un pasaulē.

27. novembrī ANSER biedrus uzrunāja politiķi, nevalstisko organizāciju (NVO) un privātā sektora pārstāvji. Zinātnisko pētījumu rezultāti ir priekšnoteikums gan politikai un investīcijām, gan NVO aktivitātēm. ANSER dažādo valstu pārstāvniecība ļauj paskatīties uz SRV problēmām no atšķirīgiem skatu punktiem un apvienot spēkus augstas kvalitātes pētījumos.

Ikgadējā ANSER biedru kopsapulce beidzās ar vairākiem projektu pieteikumu uzmetumiem, kas kopīgiem spēkiem tiks pabeigti un iesniegti dažādos projektu konkursos.

Gan RSU uzstāšanās laikā, gan plakātu sesijā visi ANSER biedri tika uzaicināti uz RSU Zinātnes nedēļu 2019. gada aprīlī, lai tālāk pilnveidotu RSU Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras, Sabiedrības veselības institūta un citu RSU struktūrvienību kapacitāti SRV pētniecībā.

svi-ghent.png

Attēlā: prof. Dace Rezeberga, prof. Gunta Lazdāne un prof. Olivjē Degoms (Olivier Degomme) no Ģentes Universitātes pie RSU plakāta