Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Skolotājiem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmija jau desmito gadu aicina 11. un 12. klašu skolēnus pieteikties nodarbībām, lai iepazītos ar mediķa profesiju un gūtu pirmo ieskatu dažādās veselības aprūpes nozarēs. Šajā studiju gadā Jauno mediķu akadēmija atgriežas klātienes formātā. Pieteikšanās sāksies 14. septembrī plkst. 15.00.

Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad jaunieši iepazīs tādas medicīnas apakšnozares kā ķirurģija, dzemdniecība un ginekoloģija, endokrinoloģija, medicīnas simulācijas, dermatoloģija, oftalmoloģija, nefroloģija, aroda un vides medicīna, fizioloģija, psihiatrija, pediatrija, neonatoloģija, gastroenteroloģija, endokrinoloģija, neiroloģija u. c. Jauno mediķu akadēmijas lekcijās un praktiskajās nodarbībās RSU labāko docētāju un ārstu vadībā skolēni iegūs dziļāku priekšstatu par plašo un daudzpusīgo medicīnas jomu. Nodarbībās ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies arī studenti, kas pārstāv ģimenes medicīnas, infektoloģijas, psihiatrijas un citus studentu zinātniskos pulciņus.

2023-02-04-rsu-jaunomediku-akademija-45.jpg

Tā kā vietu skaits akadēmijā ir ierobežots (pieejamas 100 vietas), ikviens 11. un 12. klases skolēns, kurš grib iepazīt medicīnas un veselības aprūpes profesijas, aicināts nenokavēt pieteikšanos. Pieteikšanās anketa, sākot no 14. septembra plkst. 15.00, būs atrodama RSU mājaslapā www.rsu.lv.

Jauno mediķu akadēmijas nodarbības norisinās RSU centrālajā ēkā (Dzirciema ielā 16) un RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulv. 26a) reizi mēnesī (sestdienās plkst. 10.00). Kursu maksa ir 50 eiro par visu studiju gadu.

Jauno mediķu akadēmija ir lieliska iespēja, lai jaunieši varētu apzinātāk izvēlēties savu nākotnes studiju virzienu. RSU pieredze liecina, ka katru gadu vidēji 40 – 50 % no jaunajiem studentiem, kas sāk studijas medicīnas, zobārstniecības, rehabilitācijas, sabiedrības veselības un citās veselības aprūpes studiju jomās, ir Jauno mediķu akadēmijas dažādu gadu absolventi.